Na první část soutěže, která byla puštěna ze záznamu, se dívalo 2,8 miliónů diváků, téměř 65 procent z těch, kteří měli v tu chvíli zapnutou televizi. Na vyhlášení výsledků se od půl dvanácté v noci dívalo necelých 1,4 miliónů diváků, což v tu chvíli bylo 68 procent televizního národa. TV Nova je spokojena, soutěž podle jejího mínění převýšila očekávání.

Soutěžící netuší, co je čeká

"Netušíme, co nás dál čeká," shodují se ti soutěžící, kteří dosud postoupili. K Anetě Langerové a Veronice Zaňkové se minulou neděli přidali Sámer Issa a Tomáš Savka.

"Nemůžeme soutěžícím prozradit, co bude dál. Kdybychom to udělali, ti, kteří již postoupili, by měli víc času se na všechno připravit," sdělil Právu mluvčí TV Nova Daniel Plovajko.

Až bude známá desítka postupujících, všichni se ve stejnou chvíli dozvědí, jaký bude další program. Je jisté, že v dalších kolech bude nutné, aby ukázali, zda jsou komplexně vybavení a dokáží zazpívat různé hudební žánry. Očekávat mohou swingové skladby, hudbu šedesátých let, filmové hity, rock a podobně.

"Může to posunout názor diváků. V Německu se přihodilo, že vítězka Elli nebyla zprvu vůbec respektovaná jako favoritka," zmínil Plovajko.

Hlavní porotce německé soutěže Deutschland sucht den SuperStar, zpěvák Modern Talking Dieter Bohlen, to potvrzuje: "Na začátku přímých přenosů mne vůbec nenapadlo, že by mohla vyhrát. Jistý jsem si byl až poté, co zazpívala poslední píseň."

Holky většinou pláčí

Od neděle 25. dubna se začnou již od dvacáté hodiny týden co týden vysílat finálové koncerty. Potrvají 75 minut a přenášet se budou živě ze Sky Clubu v Praze na Brumlovce.

"Předtím ještě proběhne kolo, do něhož porota doporučí desítku soutěžících z těch, kteří již vypadli. Z nich diváci určí poslední dva finalisty. Před prvním finále odvysíláme díl nazvaný Story So Far, což je rekapitulace toho, co se stalo a také představení soutěžících divákům," upřesnil Plovajko.

S příchodem finálových koncertů se změní i systém hlasování. Diváci budou sice nadále hlasovat pro ty, kteří se jim líbili nejvíce, nicméně moderátoři Laďka Něrgešová a Ondřej Brzobohatý oznámí, který soutěžící od nich dostal nejméně hlasů. Ten se se soutěží definitivně rozloučí a v dalším kole bude o jednoho méně.

"Naprosto nezapomenutelná byla maminka Martina Kubáta z Kolína," usmál se Plovajko, když přemýšlel o tom, co v soutěži již zažil. "Mám tenhle druh maminek rád. Nebyla nesoudná, nepřenášela své vlastní ambice na děti. Prožívala celou soutěž a dávala najevo své emoce. Jak říkal její syn, nakoupila spoustu mobilních telefonů, aby mu mohla poslat hlasy. Víte, po vyhlášení, když už s námi televizní diváci nejsou ve studiu, probíhají obrovské emoce. Holky většinou pláčí a kluci to prožívají také. Narozdíl od předkol nastupují emoce postupně. Soutěžící se vlastně ani hned neuvědomí, co se stalo. Musí se nejdřív vzpamatovat."