Red byla akční komedie z roku 2010, kterou natočil Robert Schwentke a obsadil ji několika superhvězdami, jako jsou Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirrenová, John Malkovich či Richard Dreyfuss.

Druhý díl natáčí Dean Parisot a casting je snad ještě zářivější. Vedle Willise se postaví Anthony Hopkins a Catherine Zeta-Jonesová, vrátí se i John Malkovich a Helen Mirrenová.

Od Trojana k Willisovi

Pátá „smrtonoska“ odešle policistu jménem John McClane do Ruska. Zamotá se do mezinárodní aféry s mafií. Jeho syn Jack je spojen s útěkem mocného ruského bosse a otec bude muset přispěchat na pomoc, aby oba přežili. Natáčelo se samozřejmě v Rusku a režíroval to John Moore.

Ve čtvrtém pokračování mimořádně úspěšné Smrtonosné pasti (2007) opět sklízel úspěch jako policista John McClane.

Ve čtvrtém pokračování mimořádně úspěšné Smrtonosné pasti (2007) opět sklízel úspěch jako policista John McClane.

FOTO: Fox Movies

Ve vedlejších rolích uvidíme Mary Elizabeth Winsteadovou, Jaie Courtneyho, Patricka Stewarta či slavného německého herce Sebastiana Kocha, jenž je znám i v Česku díky roli v dramatu Ve stínu, kde exceluje vedle Ivana Trojana.

G.I. Joe

Jeví se více než pozoruhodné, že někoho napadlo natáčet pokračování filmu G.I. Joe, což byla podle recenzí v médiích i podle neoficiálních reakcí fanoušků na filmových webech slaboduchá slátanina.

Nejzajímavější na filmu je asi fakt, že se částečně odehrává v Praze a že se tam mihla česká modelka Karolína Kurková. „Spíše než hereckými dovednostmi okouzlovala vzhledem,“ napsal na webu diplomaticky jeden z jejích fanoušků. G.I. Joe 2: Odveta asi také nebude nic pro filmové fajnšmekry. V akčním sci-fi thrilleru režiséra Jona Chu si zahrají kromě Willise Channing Tatum, Ray Park, Dwayne Johnson, Elodie Yung, D.J. Cotrona a další.