Daniels nyní podle listu The Hollywood Reporter jedná s produkcí, smlouvu ještě nepodepsal. O filmu, který se má jmenovat Get It While You Can, už se mluví delší dobu. Jde o první celovečerní hraný pokus zachytit život předčasně zesnulé zpěvačky, který by měl jít do kin.

Původně film měli režírovat Fernando Meirelles a Catherine Hardwicková, v souvislosti s hlavní rolí se mluvilo i o Renée Zellwegerové a o Pink. K projektu nazvanému tehdy podle slavného hitu Piece of My Heart se schylovalo kolem roku 2003. Ani avizovaná účast Zellwegerové ale nezabránila tomu, aby byl film pozastaven.

Janis Joplin

Janis Joplin

FOTO: fotobanka Profimedia

Zatím je to nezávislý projekt, ale o účasti se jedná i s velkými hráči, jako je Focus Features. Začátkem roku 2013 by mohlo začít natáčení.

Lee Daniels se proslavil dramatem Precious, byl nominován na Oscara a poté natočil  snímek The Paperboy s Matthewem McConaugheym, Zakem Efronem a Nicole Kidmanovou.

Janis Joplin patří k nejvlivnějším a nejuznávanějším zpěvačkám 20. století. Zúčastnila se festivalu ve Woodstocku, inspirovala stovky umělců po celém světě a vše to stihla za velmi krátkou dobu. V letech 1966-1970 převrátila svět rocku naruby. Stačily na to desky Big Brother and the Holding Company, Cheap Thrills, I Got Dem Ol' Kozmic Blues Again Mama! a Pearl. Snad i proto, že toho udělala relativně málo, nevyčerpala se a dá se s obdivem poslouchat dodnes.