Ceny vstupenek se pohybují od 1290 - 2190 korun, ale aréna bude pravděpodobně přesto plná. Pro členy fan klubu a klubu Live Nation budou připraveny první lístky od 15. října v 9:00. Pokud nejste členem klubu Live Nation, můžete se zaregistrovat na jejich stránkách.

Běžný prodej na terminálech Sazka bude zahájen 17. října v 9:00.

Eric Clapton, který příští rok oslaví 50 let na scéně, odehraje omezený počet evropských koncertů, kterými naváže na již dříve oznámená data ve Velké Británii.

Eric Clapton (vpravo) a Derek Trucks předvedli symbiózu dvou bluesových stylů.

Eric Clapton (vpravo) a Derek Trucks

FOTO: PRÁVO/Lukáš Táborský,

Na turné si bere osvědčenou špičkovou kapelu, v níž figurují Doyle Bramhall II (kytara), Steve Jordan (bicí), Chris Stainton (klávesy) a Willie Weeks (baskytara). Nově se přidají Paul Carrack (varhany) a Greg Leisz (steel kytara). Michelle Johnová a Sharon Whiteová obstarají doprovodné vokály.

Pan "Slowhand", jak se Claptonovi přezdívá, začal v 60. letech napodobováním starých bluesmanů a postupně se z něj stala největší sólová kytarová hvězda Velké Británie. Hrál ve skupinách Yardbirds a Cream a vydal i desítky sólových projektů. Už půl století plní největší haly na celém světě a prodal desítky miliónů desek, CD a DVD. Mimo jiné je jediným člověkem na světě, který třikrát vstoupil do síně slávy Rock and Roll Hall of Fame - je tam za Yardbirds, za Cream i sám za sebe.