Ačkoliv výsledek hlasování bylo možné od začátku předvídat, poslanci o věci diskutovali téměř hodinu a půl. Přeli se o jednotlivá slovíčka v důvodové zprávě. Nápad agentury už před pár dny zamítla rada. Podpis pod petici připojilo přes tisíc místních obyvatel. "Místo mezi paneláky není vhodné," konstatoval Jan Frey z Chodova, jeden z organizátorů petiční akce. Jednání Interkoncerts považuje za neseriózní, stejně jako ostatní jeho kolegové. "Nikdo se nás na nic neptal," zlobí se obyvatelé sídliště.

"Zkušenosti z jiných míst ukazují, že koncerty podobné velikosti přitahují dealery drog. Například z Českého Brodu víme, že injekční stříkačky sbírali po akci ještě několik dní," varuje Frey, který si myslí, že v Praze žádné vhodné místo není.

"Něco jiného je, když na Letné pořádají vystoupení jednou do půl roku. Podle původních plánů to tady chtěli konat dvakrát třikrát do měsíce," upozornil zastupitel Petr Baubín (ED). Podle něj investor nepředložil hlukovou studii, neřešil dopravu.

Interkoncerts nic neví

"Slyším to od vás poprvé," reagoval na výsledek hlasování ve čtvrtek vpodvečer zástupce Interkoncerts Petr Novák. "Věřím, že komplexní vyjádření poskytneme brzy," řekl už poněkolikáté Právu.

Nekomentoval ani slova starostky jedenácté části Marty Šorfové (ODS), která na jednání řekla, že hudební agentura na počátku týdne od plánů pořádat v místě bývalé skládky a vrakoviště mezi dálnicí D1 a ulicemi Na Jelenách a Roztylská ustoupila. "V této lokalitě to nelze realizovat," konstatovala Šorfová, která věří, že agentura je nebude organizovat načerno. Kvůli hudební aréně dostala dopis od ministra kultury, který se ptá, proč s tím obec nesouhlasí. Ujistila, že Pavlu Dostálovi odpoví.

"Když řeknete ne, nevěřím, že to tak rychle vzdají. Jaké možnosti máte, abyste jim v tom zabránili?" dotazoval se zastupitelů Ladislav Kahoun z Kunratic. Podle Šorfové by radnice požádala o předběžná opatření a jednala s policií. Ale věří, že to nebude potřeba.

Místostarosta Jan Šimůnek (ED) si myslí, že využití pozemků pro podobný účel je docela zajímavé a zastupitelstvo by tento nápad nemělo do budoucnosti definitivně zatracovat.

"Já bych byla pro," podotkla nesměle jedna z přihlížejících žen, která bydlí na Opatově. "Myslím, že podobné zařízení Praze chybí," uvedla.

"V žádném případě to tady nechceme," připojil se k odpůrcům zastupitel Petr Jirava (nezávislý).

V areálu se měl představit třeba Paul McCartney, David Bowie, Lenny Kravitz, Metallica nebo Carlos Santana.