Turné začne v Kamenici (1. 11.) a končí v polovině prosince v Sušici (15. 12.). V Praze zahrají hned dvakrát v Lucerna Music Baru, jinak stihnou také Děčín, Cheb či Litvínov. Slibují dvouhodinové koncerty, na kterých nevynechají zásadní hity z dlouhé historie skupiny Chinaski. Aktuálně zařadí novinku Ententýky ze seriálu České televize.

"Měli jsme hroznou radost, že se lidem líbil náš loňský hudební výlet i do opravdu hluboké historie kapely. Když jsme v roce 1993 v Praze v klubu Na Chmelnici začínali, jako předkapela Hudby Praha, nenapadlo nás, že spolu budeme tak dlouho a že to bude bavit pořád nejen nás, ale i vás. Trvalo dvanáct let, než si nás někdo všiml a těch dvanáct let jsme prostě hráli a hráli. Přicházelo to postupně a lidi na nás začali chodit. A chodí do dneška, což je super a moc se na všechny těšíme,“ řekl zpěvák Michal Malátný.

"Každopádně uslyšíte ty nejstarší naivní zamilované písně od Chinaski, playlist budou opět tvořit převážně písně z dřevního období, písně okořeněné životními zkušenostmi jednotlivých protagonistů a poznamenané krutým osudem frontmana kapely. Vy nevíte, že mu ukradli kytaru?" dodal.

Pravidelně aktualizované informace najdete na www.chinaski.cz.