Skoro devadesát procent soutěžících profesionálních tanečníků nebo porotců již diváci znají z předchozích ročníků. Letos ale na diváky u obrazovek čekají novinky. Atraktivní zřejmě bude, že i moderátoři večera zatančí jeden z deseti předepsaných tanců. Dále je novinkou tzv. tanec na poslední chvíli, který přijde na řadu při semifinále. Tanečníci budou sice vědět předem, jaký tanec tančí, ale konkrétní hudbu se dozví jen dvacet minut předem.

Třetí novinkou je společná choreografie, kdy musí soutěžní páry na parketu spolupracovat, a výsledný dojem se bude hodnotit. U předchozích ročníků se společně tančilo jen pro zpestření večera. Atraktivitě u obrazovek přidá i kamerová jízda, která nám ukáže tanečníky v celém pohybu kolem dokola. Parket bude také intenzivněji osvětlen, tance je připraveno snímat až třináct kamer a do hlediště se vejde dvojnásobek diváků než předtím, tedy asi tři stovky lidí.

Hodnocení tanců je na porotě ve složení Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexlerová, Eva Bartůňková a Jan Révai, konečné slovo ale patří jako vždy divákům a jejich SMS hlasování.