Armstrong jen pár hodin před prohlášením utekl z pódia na koncertě v Las Vegas, informovala BBC. Některé fanoušky to rozzlobilo a protestovali proti zkrácení koncertu, nicméně pořadatelé uvádějí, že koncert nebyl zkrácen a že Armstrong byl v zákulisí normální a usmíval se.

Green Day se přesto omluvili všem, kterým jeho zvláštní odchod z pódia vadí. Trvají však na tom, že koncert nebyl zkrácen. "Litujeme, že musíme odložit několik blížících se vystoupení,” uvedla skupina.

O tom, že na tom Armstrong není dobře, se spekuluje dlouho. Na několika videozáznamech z vystoupení je prý vidět, jak frontman zastavuje skupinu uprostřed písničky, zuří, nadává a rozbíjí kytary.

Před pár týdny byl hospitalizován v Itálii a oficiálně se to vysvětlovalo nemocí. K závislosti na drogách se zatím zpěvák nikdy nepřiznal. Situace je o to vážnější, že Green Day jsou nyní uprostřed turné.

Green Day se dostali na vrchol v polovině devadesátých let, kdy spojili již skomírající punk s popem a společně s Offspring se stali vůdci masově populární neo-punkové vlny. Přivedli tak k punkovým kořenům novou generaci, která se už zajímala spíše o modernější styly, jako byl tehdy vládnoucí grunge, rap-metal apod. Jejich nejslavnějšími alby jsou starší Dookie, Insomniac a Nimrod. V posledních letech už se jim tolik nedařilo, i když stále patří k celosvětově populárním skupinám.