Vedení divadla zve návštěvníky na neobvyklou projížďku pražským metrem linky D jako divadlo. "Přestupte na naši trasu, kde je možné úplně všechno. Provedeme vás stanicemi, o nichž nemáte možná ani tušení, která mají svá vlastní pravidla a vlastní čas. Dostanete se do zákulisí divadla, seznámíme vás s jeho historií i s připravovanými inscenacemi," láká vedení této scény zájemce. A pokud prý kromě podivných revizorů potkají ještě podivnější bytosti, tak to prý rozhodně nebude náhoda.

Klaus Voormann, který vyzdobil výtvarnou zeď, je držitelem prestižních cen Grammy, blízkým přítelem všech členů legendární skupiny The Beatles a autorem obalu jejich alba Revolver.

Voormann má prý ke Švandovu divadlu blízko, v roce 2003 byl historicky prvním hostem, který vystoupil v jeho talk show Scénické rozhovory. Smíchovské scéně poté věnoval několik svých kreseb. V září 2011 se do Švandova divadla a do Prahy vrátil v rámci své soukromé cesty. Nadchnul se projektem Výtvarná zeď, proto je dalším, v pořadí již devátým umělcem, který se po svém ujal zdi ve foyer Švandova divadla.