Hercův mluvčí na základě informací od Duncanovy snoubenky vydal zprávu, ve které stojí, že populární herec zemřel v pondělí ráno amerického času v nemocnici v Los Angeles.

Duncan strávil v nemocnici bezmála dva měsíce poté, co utrpěl 13. července infarkt.

Michael Clarke Duncan se proslavil nejvíce svou rolí ve snímku Zelená míle (1999). Za svůj herecký výkon byl nominován na Oskara.

Michael Clarke Duncan

Michael Clarke Duncan

FOTO: fotobanka Profimedia

Téměř stopadesátikilový a dvoumetrový herec začínal jako vyhazovač na diskotékách v rodném Chicagu a dlouho se marně snažil dostat do filmů. Podařilo se mu sehnat jen reklamy a práci bodyguarda celebrit (Will Smith, Martin Lawrence, Jamie Foxx).

Až v roce 1998 se mu povedlo prorazit do velkorozpočtového akčního filmu Armageddon, kde se spřátelil s Brucem Willisem. Díky němu se pak dostal i do Zelené míle.

Následovaly další známé akční snímky jako Král škorpion, Daredevil, Sin City, Ostrov a Green Lantern. Rád také propůjčoval svůj hlas animovaným postavičkám v seriálech a v různých videohrách jako Demon Stone, SOCOM II: U.S. Navy SEALs, The Suffering: Ties That Bind, Saints Row a Soldier of Fortune.