Historie podaná očima jedné české rodiny Evy a Karla (Roman Vojtek a Andrea Kerestešová) a jejího příbuzenstva i přátel zavítá v prvních dílech nové řady do období mezi lednem a listopadem 1989, ale i po něm. Rodina se dostane na dovolenou do Jugoslávie a bude u obrazovky fandit po dlouhé době volbě Miss ČSSR.

V noci ze středy na čtvrtek tohoto týdne se na pražské Národní třídě natáčela scéna listopadového střetu davu manifestantů s příslušníky Veřejné bezpečnosti a další scény související s listopadovými událostmi na této slavné pražské třídě.

Atmosféra doby, jak ji vnímala většina

Překvapeným náhodně kolemjdoucím se tím vybavovaly vzpomínky na dobu, kdy vřela sametová revoluce a kdy bylo, řečeno dnešními slovy, „in“ psát hesla na transparenty, zapalovat svíčky nebo nosit na klopě československou trikolóru.

„Náš pohled třicátnické, čtyřicátnické generace je schopen podívat se na léta osmdesátá s větším nadhledem a civilněji, nezabývat se jen velkou, dramatickou historií. Věřím, že se nám podařilo zachytit věrně atmosféru doby tak, jak ji vnímala většina normálních rodin, i když někdy musíme v zájmu zábavnosti trochu stylizovat. Jsem přesvědčen, že to je na projektu cenné,“ řekl producent seriálu Filip Bobiňski.

V režii Bisera A. Arichteva se na obrazovce objeví příběhy již dospělého Honzíka (syna Karla a Evy hraje Braňo Holiček). Kromě známých postav Jany (Veronika Freimanová), Josefa (Svatopluk Skopal), Zuzky (Hana Vágnerová) a Tondy (Jaromír Nosek) dostanou více příležitosti mladí, například Lucie (Eliška Křenková) či Vašík (Martin Kraus).