Důvodem zpoždění je, že Steven Zaillian zatím neodevzdal definitivní verzi scénáře. Proč se tak stalo, nebylo uvedeno. Zaillian pracoval již na scénáři k filmu Muži, kteří nenávidí ženy (2011).

Americko-švédské drama natočil režisér David Fincher, jenž by měl zrealizovat i chystané pokračování. V druhém díle filmové série by se v hlavních rolích měli opět objevit Daniel Craig a Rooney Maraová.

První díl dosáhl celosvětově tržeb 232 miliónů dolarů, což filmová společnost MGM označila jako přijatelnou ztrátu.

V současnosti je jeho triologie nejpopulárnější na trhu

Maraová byla za roli hackerky Lisbeth Salanderové nominována na Oscara. Samotný film byl na Oscara nominován v pěti kategoriích, ale zvítězil jen v jedné – za nejlepší střih si vítěznou sošku odnesli Angus Wall a Kirk Baxter.

Larssonovy bestsellery ještě před Fincherem adaptoval dánský režisér Niels Arden Oplev. V jeho prvním filmu z roku 2009 se v hlavních rolích představili Michael Nyqvist a Noomi Rapaceová. Adaptaci druhého dílu trilogie, nazvanou Dívka, která si hrála s ohněm (2009), režíroval Švéd Daniel Alfredson. Ten zpracoval i poslední část, jež se v kinech objevila rovněž roku 2009 pod názvem Dívka, která kopla do vosího hnízda.

Ze všech knih z Larssonova Milénia se na celém světě prodalo již pětašedesát miliónů kusů. V současné době jde o jednu z nejpopulárnější knih na trhu. Má se také za to, že její sláva přispěla k popularitě takzvané severské detektivky.