Název i logo ruky se sedmi prsty symbolizuje sedm zakladatelů souboru i fakt, že tvoří neoddělitelný celek. Všech sedm, respektive osm aktérů, počítáme-li mezi ně i DJ Pocketa, jenž živě vytvářenou hudbou významně ovlivňuje atmosféru, se svorně podílí na představení La Vie (Život), v němž jde ale hlavně o smrt. Formálně má nejblíž ke kabaretu s větší či menší propojeností jednotlivých výstupů.

„Vítejte na palubě letu směr peklo,“ informuje diváky půvabná letuška. Dle charismatického konferenciéra jsme už ale přímo v předpeklí, kde aktéři oslovující se jmény bilancují svůj život v očekávání posledního zúčtování. Život, smrt, sex, utrpení i naděje – to jsou témata, jež sleduje dvouhodinové představení s notnou dávkou černého humoru.

Z vozíku na řetěz

V rychlém sledu se střídá akrobacie na invalidním vozíku, ve svěrací kazajce, na kavárenském stolku i na trapézu, látkovém závěsu či na řetězech, precizní žonglování s láhví, hůlkou i diabolem, tanec, živý zpěv i step – vše na prvotřídní úrovni, dokonce i v pondělní tropické atmosféře, která pod cirkusovým šapitó připravila akrobatům opravdu náročný večer.

Tematická propojenost jednotlivých výstupů se ale ke škodě celku postupně rozpadá v samostatná, byť skvěle provedená čísla. Až závěr, laděný opět do nostalgie smrti, vše podtrhne a sečte. Výsledný dojem: představení, které ani na okamžik nenudí.

A poslání vyslovené jaksi na okraj: „Důležité je to, co děláte – dnes, teď, právě v tuto chvíli. Na každé vteřině vašeho života záleží.“ La Vie je na Letné k vidění téměř denně až do 2. září.

Celkové hodnocení: 80 %