V těchto dnech začíná mistr točit film, který zatím nedostal oficiální název. Můžeme se těšit na tradičně elitní herecké obsazení, tentokrát v podobě Cate Blanchettové, Aleca Baldwina, Petera Sarsgaarda, Sally Hawkinsové a Bobbyho Cannavalea, jak uvedl server The Hollywood Reporter.

O ději se mnoho neví, mělo by jít o komedii, která se bude odehrávat v New Yorku a San Francisku.

Minulý snímek Woodyho Allena Do Říma s láskou se natáčel v Itálii a vydělal zatím asi 27 miliónů dolarů, z toho zhruba polovinu v Americe. U nás byl poprvé uveden v červenci na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

“Woody Allen je jeden z nejoslavovanějších režisérů naší doby a má schopnost přitáhnout talenty nejvyššího kalibru a zaujmout diváky všude na světě. Jsme potěšeni, že můžeme v našich vztazích po filmu Do Říma s láskou pokračovat," uvedl k natáčení jeden z manažerů produkční společnosti Focus International.

Nechá se Allen režírovat?

Allenovi se současně otevřela nezvyklá nabídka hrát ve filmu jiného tvůrce, což prakticky nikdy nedělá. Francouzská herečka a režisérka Julie Delpyová má připravený projekt Virgo Rising, ale přiznala, že nemá odvahu legendárního Allena požádat, aby roli vzal.

"Napsala jsem film, ale možná, že je špatný," řekla v New Yorku. "Nevím, asi není moc dobrý, jmenuje se to Virgo Rising a je legrační, ale nevím, jestli se vůbec odvážím nabídnout mu roli."

Podle serveru The Hollywood Reporter herečka neustále vyzařuje "nervózní skromností", přesně jako mladý Woody Allen.