Letos televize hospodaří s rozpočtem 6,97 miliardy korun a pro jeho vyrovnání musí vyčerpat z rezerv 460 miliónů korun.

V rámci ekonomického výhledu mezi lety 2012 a 2017 plánuje Dvořák snížit osobní náklady o 14 procent, především omezením počtu pracovníků a snížením jejich platových bonusů. Režijní náklady by se podle generálního ředitele veřejnoprávní televize měly snížit o pět procent.

Mezi další plány na příštích pět let šéf ČT zahrnul posilování vlastní tvorby, modernizaci a inovaci televizních studií a zaměření na Nová média, kam patří mobilní aplikace či působení na sociálních sítích.

Dětské pořady se z programů na ČT1 a ČT2 přesunou na plánovaný dětský kanál s pracovním názvem ČT3. První program televize by se měl více zaměřit na seriálovou tvorbu a zábavné pořady. Zpravodajská ČT24 by měla posílit zahraniční zpravodajství. Podle Dvořáka je v plánu zřízení dvou nových postů zahraničních zpravodajů, svých šest stálých zpravodajů ČT do konce roku obmění.

Součástí dlouhodobého plánu je odhad podílu na sledovanosti, který by se měl pohybovat mezi 27 až 32 procenty. Programy České televize ČT1, ČT2, ČT4 Sport a ČT24 se loni na celkové sledovanosti podílely necelými 28 procenty. Vedoucí televizí na trhu byla se zhruba třetinovým podílem TV Nova, třetí příčku s podílem lehce přes 22 procent obsadila FTV Prima.