Na přelomu června a července jim vyjde v pořadí čtvrté album Moonshower And Razorblades, které vydávají u americké firmy Custard Records. "Máme velkou radost, že se nám podařilo desku vůbec dodělat. Práce na albu byla nesmírně příjemná, nejen díky prostředí, kde jsme nahrávali, ale také proto, že jsme nebyli tlačeni žádnými termíny," říká Buriánek.

Ve Spojených státech strávili táborští muzikanti tři měsíce ve studiu přípravou materiálu na album Moonshower And Razorblades pod dohledem známého producenta Bernda Burgdorfa, který má za sebou spolupráci například s Lindou Perry, Tomem Waitsem, Green Day a dalšími. Asi největší senzací alba je hostování Trickyho.

"S vydáním desky se připravují rozsáhlé koncertní aktivity a doufáme, že v rámci nich se nám podaří objevit i na letních festivalech v Čechách," dodává Kay Buriánek.

Jak je možné, že se táborská kapela po necelých deseti letech existence dostane ze zkušebny ve sklepě do předního losangeleského studia, nota bene pod křídly prestižního vydavatelství?

Z Tábora do světa

Suns, jak se jim říká, začali krátce po svém vzniku koncertovat v západní Evropě, kde se jim podařilo vybudovat si solidní publikum. Jedním ze zlomů jejich kariéry bylo setkání s producentem Rossem Robinsonem, který se, poté co se o nich dozvěděl, za nimi přijel podívat na koncert do Čech! Tenkrát z toho sice nic nevzešlo, nicméně když Robinson sestavoval hudbu k filmu Blair Witch II, na Sunshine si vzpomněl a zařadil do filmu jejich skladbu Streamlined. Následovaly koncerty po Státech, kdy se kapele podařilo navázat kontakty s lidmi z hudebního průmyslu, které pomohly ke smlouvě s Custard Records.

Dveře se ale otevřely i do Asie. Loni na přelomu srpna a září absolvovali Suns čtrnáctidenní turné v zemi vycházejícího slunce - u příležitosti japonské edice alba Necronance.