„Obě dámy už dvacet let nedostaly roli, kterou by si s ohledem na svůj talent zasloužily. Proto jsem rád, že jsme jim takovou mohli nabídnout. A po prvních záběrech mohu říct, že obě svými výkony překvapí všechny případné pochybovače,“ říká producent a režisér filmu Tomáš Magnusek (hrál ve filmech Bastardi nebo Czech Made Man).

Bude břicho časem větší než láska jeho atraktivní ženy k němu?

Jedlíci vyprávějí příběh pětice hrdinů, kteří přijíždějí do nově otevřeného hotelu s cílem zhubnout. Tomáš (Tomáš Magnusek) se bojí, že jeho břicho bude časem větší než láska jeho atraktivní ženy k němu.

Lenku (Dagmar Patrasová) podvedl manžel (Václav Svoboda) se sekretářkou. Miky (Milan Chára) býval rokenrolovou hvězdou, ale když si jeho daňový poradce odjel za jeho úspory užívat do Karibiku, začne plánovat comeback. Veronika (Ivana Andrlová) je Mikyho fanynkou, která se stará o svého otce (Ilja Racek) a hubnoucí kúru podstoupí jen proto, aby byla svému idolu nablízku. A Luboš (Luboš X. Veselý) prohrál sázku…

Scénář napsal filmový publicista a spisovatel David Laňka, film se bude natáčet v průběhu léta v Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Dačicích a v Praze. Premiéra je plánována na únor příštího roku.