První večer 7. března se odehrál ve znamení dvou komediálních miniinscenací natočených podle humoristických povídek O´Henryho. Podfuk, který režíroval František Filip, tvoří divadelní aktovku o sňatkové podvodnické kanceláři (hrají Miroslav Donutil, Pavel Zedníček a Jiřina Bohdalová) s anekdotickým vyústěním.

Druhý příběh s titulem Podle vlastních zásad režírovaný Miroslavem Balajkou představuje mravoličné dílko ze života sociálních ztroskotanců (Rudolf Hrušínský a Vladimír Javorský), kteří podvádějí, lžou, ale přesto mají určité zásady, proti nimž by se nikdy nezpronevěřili. Oba filmy spojují historizující kulisy a velké herecké osobnosti. Jsme svědky letmo nahozených situací, které autoři pohánějí k humoru, k obvyklým řečem ať už o ženských, o manželství, o morálce, o prohnilé společnosti nebo o pravidlech podvodů.

Zápletky fungují jako dobře obehrané anekdoty s koncem, který autoři pro jistotu pojistí tím, že ho ilustrativně zobrazí. Na světě (podle O´Henryho) se najdou vedle všech hajzlů i drobní, ale svým způsobem poctiví podvodníčci a flákači, kteří se snaží přežít a zároveň nepřijít úplně o svou čest. O obou mikrokomediích nelze říct nic špatného, byly konejšivé. Přesvědčují, že to se světem není tak špatné, jak televize uzkazuje ve zpravodajství. Alespoň se po nich lépe usíná.

Nadměrné maličkosti, ČT (2004), ČT 1, 14. března od 20. hod.