Zároveň přiznal, že letošní, 11. ročník je pro něj chůze po nejtenčím ledu, jaký na Českých lvech zažil. "Doufám, že se pod námi neproboří. Bude to tak netradiční pojetí, jak jsme patrně ještě nepoznali" řekl strůjce a hlavní orgánizátor výročních cen České filmové a televizní akademie.

Známý z obou moderátorů, Martin Zbrožek alias gruzínský bavič Leopold Šamil, během zkoušky řekl, že se svým utajovaným partnerem zkouší taneční a pěvecká čísla a gagy mimo Lucernu, v místě, kde jsou oba ubytovaní.

"Sem chodíme jen v noci a seznamujeme se s prostorem, abychom věděli, kam vypustit tu kterou energii," řekl moderátor, známý osobitým humorem, při němž je jen málokdy zřejmé, čemu z jeho slov lze věřit.

Ceny předá i Herzigová a Beránek

Vachler nakonec o průběhu večera prozradil, že na pódiu nebude chybět zvíře - kůň, na němž by měl přijet nejznámější český kovboj Karel Fiala se svou slavnou písní z Limonádového Joea. "Jiné zvíře tam nebude - kromě těch dole v řadách," ujistil novináře. Dvě desítky melodií má připraveny Varhan Orchestrovič Bauer se svým symfonickým okamžitým filmovým orchestrem, ceny předají například modelka a herečka Eva Herzigová, olympijský vítěz z Nagana, hokejista Josef Beránek a další osobnosti.

"Skupina Kabát se objeví v novém v novém kabátě, a protože součástí večera bude i vyhlášení Ceny sazky (za nejlepší nerealizovaný scénář), diváci se seznámí s aktuální podobou haly , kde se odehraje hokejový šampionát," uzavřel výčet části připravených atrakcí Vachler a dodal, že největší radost má z toho, že Český lev došel letos svého pravého naplnění: "Mezi nominovanými je film s oscarovou nominací, filmy divácky úspěšné a zároveň umělecky výživné."