Vyčetl mu pochybení v programové, finanční i personální oblasti. Viditelně uražený Dvořák označil Mezulánikovy výroky jako plácnutí do vody, které nemá racionální jádro. Přesto se Dvořák domluvil s radou, že až dostane od Mezulánika jeho výtky a otázky písemně, odpoví na ně rovněž písemně a materiál se bude na některém z  příštích zasedání rady veřejně projednávat.

Mezulánik Dvořákovi vyčetl mimo jiné to, že autoři vykupují scénáře a utíkají z ČT a říkají, že taková situace zde za osm let nebyla, protože o programu rozhodují nekompetentní lidé. Rozpočet ČT je podle Mezulánika nikoliv vyrovnaný, ale ztrátový. Restrukturalizaci televize označil za „televepřín“.

Mezulánik také upozornil na předraženou výstavbu nového studia v Brně. Vyčetl Dvořákovi modernizaci jeho kanceláře a další údajné prohřešky.

Dvořáka se vehementně zastala místopředsedkyně rady Dana Eklová. Ale i samotný předseda Rady ČT Milan Uhde prohlásil, že důvod k neklidu je. „Neklid je pracovní předpoklad každého člena Rady ČT,“ řekl a vyzval, ať se Mezulánikovy výtky a následná reakce Dvořáka důkladně a bez emocí projednají.