Předkapela Black Label Society svou funkci splnila perfektně. Publikum nahřála přímočarým tvrdým rockem, valivými riffy a hrdelním nařvaným zpěvem Zakka Wylda. Zvuk nebyl dokonalý, ale nebál bych se říct, že tahle skupina se ve svých nejsilnějších momentech blíží Metallice. Jen dlouhé kytaristovo improvizování bez kapely už ke konci nudilo. Předvedl totiž sóla spíše zběsilá, než pečlivě vystavěná.

"Pán temnot" se na pódium dostal svým charakteristickým přihrbeným krokem a přískoky po deváté hodině. Vypadal, že se nachází v relativně dobré kondici a podal o něco lepší výkon než na minulém pražském koncertě. Ne, že by mu intonace občas neujela, ale minule byl mnohem falešnější.

První řady pokropil vodou.

První řady pokropil vodou.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Skupina hrála výtečně, ač nebyla složena z oslnivých hvězd (na některých koncertech s ním vystupuje kytarista Slash, Praha to štěstí neměla). V první části se soustředili spíše na Ozzyho sólové věci ze sedmdesátých a osmdesátých let. Skladby Mr. Crowley, Suicide Solution nebo I Dont Know sklidily potlesk, i když o vřavě se hovořit nedá. Ozzy často publikum vybízel k většímu rámusu a po několika pokusech se mu to podařilo.

Za použití pyrotechnických efektů a pekelně blikajících světel následovaly třeba Killer of Giants a Shot in the Dark a po nich nastal čas pro blok nejzásadnějších hitů Black Sabbath z nejstarších desek, které můžeme bez přehánění označit za kultovní.

Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Na pódium se kvůli nim dostavil i basák Geezer Butler, jediný původní člen BS, který byl schopný s Ozzym vystupovat. (Kytarista Tony Iommi nepřijel kvůli vážné nemoci a bubeník Bill Ward kvůli špatným osobním vztahům).

Ozzy s kytaristou Zakkem Wyldem

Ozzy s kytaristou Zakkem Wyldem

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Fanoušci přijali s nadšením perly rockové historie jako Iron Man, War Pigs, N.I.B., Fairies Wear Boots a Paranoid - u nich už Ozzy nemusel nikoho nutit, aby se rozhýbal nebo alespoň křičel. "My name is Lucifer," skřehotal své děsivé fantasmagorické texty a lidi mu zobali z ruky.

Vzpomínalo se u toho příjemně a většina publika složeného ze dvou generací snad nakonec odcházela spokojena. Byla vděčná, že alespoň Ozzy Osbourne ještě vůbec funguje, když to s návratem Black Sabbath nevyšlo.

Celkové hodnocení: 75 %