Událost popsal Tolkiho spoluhráč Jens Johansson, který ji na vlastní oči viděl. Muž nejprve něco vzrušeně říkal a pak se na kytaristu vrhl s výkřikem Tolkki. Byl ozbrojen něčím, co vypadalo jako na nůž na rozřezávání papírových krabic.

Tolkki byl převezen do nejbližší nemocnice, kde byl ošetřen. Rány na paži mu sešili dvěma stehy. Po ošetření byl propuštěn.  Po útočníkovi se pátrá. 

Tolkki má strach

Tolkki řekl, že tím, co se stalo, je "šokována vystrašen. Ten bastard mě podle všeho sledoval a pak mě napadl zezadu. Bylo to zbabělé. Nemohl jsem se bránit. Dvakrát mě bodl a praštil mě pěstí do obličeje. Pak utekl. Celé to trvalo jen pár sekund."

Přestože Tolkkiho zranění nejsou vážná, uvažuje kytarista o tom, zda bude nadále členem skupiny: "Přemýšlím, že by to mohl být konec mojí kariéry ve Stratovarius. Nechci skončit jako John Lennon."

Tolkki nevyloučil, že útok mohl souviset s personálními změnami v souboru, ke kterým došlo před koncem loňského roku. Tolkki vyhodil zpěváka Tima Kotipelta, kterého u mikrofonu nahradila zpěvačka používající pseudonymu Miss K.