"Ráno jsme si zaplavali v bazénu, teď jsme právě dosnídali a vracíme se pomalu zpátky do hotelu. Cestou si asi koupíme něco k pití na noc, protože ještě nevíme, jak přesně proběhne: drtivá většina kdysi slavných pooscarových večírků byla po 11. září zrušena, vesměs se odbyly jako předoscarové bez záplav fanynek a v klidu včera večer. Jenže to vlastně ještě nebylo co slavit, byla to jen příležitost si přiťukávat a přát úspěch," dodal Trojan.

Z celé výpravy na dálku čišela výborná nálada, k nedělní snídani si dali podle gusta poridge (Trojan), mozarellu s rajčaty a jogurt (Aňa Geislerová a producentka Helena Uldrichová) nebo špek a další pochutiny, jimž scenárista Petr Jarchovský souhrnně říká "vitamín Š".

"Včera jsme byli na mejdanu Sony Pictures Classic, tam nás doslova přecpali humry a zazpívala nám například zpěvačka, která zpívá v nominovaném animovaném filmu Trio z Belleville," dodala k programu posledních hodin před vyhlášením 76. Oscarů Aňa Geislerová.

Nástup do limuzíny, která je odveze na ceremoniál do Kodak Theatru, měli čeští nomináti ve tři čtvrtě na jednu losangelského času a Trojan si pochvaloval, že za těch několik dní se už všichni naučili důstojně z "žížaly" vystupovat, dámy dokonce aniž by si přitom přišláply šaty.

Ve stejnou dobu, kdy se v Los Angeles "želarový tým" chystal do Kodak Theatru, v Praze se ostatní tvůrci, herci, producenti a distributoři filmu vypravovali na celonoční večírek na Dobešku: rozhodli se společně držet palce a sledovat v přímém přenosu HBO konečný verdikt Americké akademie filmových umění a věd.

ZPRÁVY PŘÍMO OD TVŮRCŮ ŽELAR
BLOG http://blog.lide.cz/film.Zelary
založte si svůj deníček