Rufus Wainwright: Out Of The Game

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americko-kanadský zpěvák a skladatel Rufus Wainwright patří mezi nejvýraznější umělce již od svého debutu z roku 1998. Nyní se vrací po dvouleté pauze s novou deskou Out Of The Game, která bude již devátou v pořadí. Poslední období bylo pro muže, který letos také vystoupí na festivalu Colours of Ostrava, velmi náročné. Narodila se mu dcera Viva, zemřela mu matka - zpěvačka a skladatelka Kate McGarrigle - a zasnoubil se se svým přítelem Jornem.

Všechny tyto zásadní události v jeho životě se odráží i ve dvanácti nových písních, které na desce Out Of The Game jsou. Album je podle autora inspirováno 70. lety, nejvíce hudbou Eltona Johna, Davida Bowieho a kapely Queen. Celé natáčení započal Rufus v květnu minulého roku, role producenta se zhostil Mark Ronson.

LUS3: dot.coma

Nová alba

FOTO: archív kapely

Pražská elektronická kapela LUS3 vydala své debutové album s názvem dot.coma a pokřtila je v pondělí v pražském klubu Roxy. Deska vznikala pod vedením Amáka ze Sunshine v nahrávacím studiu Goldendigital. Fanoušci se mohou těšit na dravější a špinavější zvuk, neotřelé aranže, výraznější zpěvové linky a propracovanější sound.

Kapela se na desce zvukově potká s elektronickým podsvětím berlínského metra, ale i s popovými prvky, dotýkajícími se současných trendů. Některé songy jsou klasicky přidrzlé až infantilní, jiné nezvykle melancholické a temné. Lus3 se tak vymaňují z předepsaných škatulek electropopu a představí vám desku, která na české hudební scéně zatím nemá obdoby.

Lostprophets: Weapons

Nová alba

FOTO: Sony Music

Lostprophets jsou velšská rocková, alternativní, new wave kapela, která vznikla v roce 1997 ve městě Pontypridd. Zakládajícími členy byli původní členové kapely Public Disturbance, Ian Watkins a Mike Lewis. Ian se zhostil vokálů a Mike basovky. Dále se k nim přidal Lee Gaze, Mike Chiplin a DJ Stepzak. Nyní se na svět dere již jejich páté řadové album.

Sunrise Avenue: Out Of Style – Live

Nová alba

FOTO: Universal Music

Na světě je koncertní album Sunrise Avenue z loňského turné k jejich poslední desce, které mělo vyprodanou mimo jiné i koncertní zastávku v Praze. Singl Hollywood Hills si skvěle vede nejenom v Evropě, ale také v České republice. Finská skupina má u nás širokou fanouškovskou základnu a jistě své věrné potěší na letošním festivalu Benátská noc, který se uskuteční na sklonku července ve Vesci u Liberce.

Lucie Redlová: Křižovatka

Nová alba

FOTO: Indies Scope Records

Nová nahrávka s názvem Křižovatka od Lucie Redlové je druhé autorské album této valašskomeziříčské zpěvačky, autorky, kytaristky a mandolinistky. CD dokumentuje hudební posun Redlové jako autorky i interpretky směrem od folkového písničkářství k rockovým kořenům. Album Křižovatka totiž, na rozdíl od prvního zcela sólového, natočila se svými spoluhráči z kapely Garde, která ji doprovází dva roky. Jedenáct skladeb má uvolněnou, ale přesto rockovou atmosféru, kterou jim vtiskl vynikající americký zpěvák, muzikant a skladatel Tim Eriksen. Ten se ujal hudební produkce alba, jež se natáčelo ve studio Jámor Ondřeje Ježka.

Matt Ward: A Wasteland Companion


FOTO: Universal Music

Písničkář Matt Ward je v hudebním světě známější spíše díky projektu She & Him, ve kterém se dal dohromady se zpívající holywoodskou herečkou Zooey Deschanelovou, či z projektu Monsters of Folk, v němž je s Conorem Oberstem. Nyní se vrátil k sólové tvorbě a vydává album plné tradičních folkových skladeb v moderním kabátu.