V loňském roce proběhlo velice úspěšné turné ke Žbirkově první symfonické desce. O tomto kroku uvažoval řadu let.

„Bylo pár skladeb, u kterých mě to přirozeně napadlo už dávno. Třeba Atlantida. Není to nepřirozený krok. U Doktor Jekyll a mistr Hide mě ale nikdy nenapadlo, že by měla být symfonická. Chtěl jsem vědět, jak to bude znít, když se to nahraje v takovém studiu, jak se symfonický orchestr nahrává. Nechtěl jsem záznam z koncertu, což by bylo pohodlnější. Ve sportovní hale se snímá zvuk jinak než zavěšenými mikrofony v síni, kde se běžně orchestr nahrává,“ řekl během turné Novinkám.

„Capella Istropolitana do toho vložila něco navíc, šli do toho s vervou. Kdybych takové lidi nenašel, tak bych to netočil,“ dodal. Symphonic Tour bylo vyprodané a dobře se prodávalo i Symphonic Album, nahrávka jeho největších hitů v symfonickém aranžmá.

„V první řadě musím poděkovat všem našim příznivcům. Mám obrovskou radost z ocenění za platinovou desku,“ řekl Žbirka. „Byl jsem mile překvapen z podzimních vyprodaných koncertů a musím přiznat, že mne to velmi těší a zavazuje. Zároveň mi bylo líto, že se mnoho lidí na koncerty nedostalo.“

Hosty tají

Proto se rozhodl pro „megakoncert“ v O2 Aréně, kde odehraje největší hity v symfonickém, rockovém i akustickém provedení. Seznam dalších hostů prý má být narozeninovým překvapením. Během léta si Miro Žbirka zahraje také v USA ve městech Hightstown (8. června), New York (9. června), Boston (10. června) a Washington D.C. (12. června).

Vstupenky na pražský koncert se prodávají v cenách od 490 Kč na terminálech Sazka.