Gotye, neboli Wouter De Backer, je Australan belgického původu, multiinstrumentalista a také dobrý zpěvák. Jeho třetí album Making Mirrors se dočkalo mezinárodního ohlasu. V médiích se zabydlel hlavně duet Somebody That I Used to Know s novozélandskou hvězdičkou Kimbrou.

Gotye zkoumá hned několik cest najednou a propojuje svět starých analogových muzikantů s elektronikou. Asi mu bude blízká Stingova hudba, má v sobě i trochu Eurythmics, Genesis nebo George Michaela. Vychází mu z toho pop, který má jisté art-rockové spády a občas se zakuklí do záhadně trip-hopových atmosfér. Na Making Mirrors je každá skladba úplně jiná a je třeba si na to trochu zvykat.

Často nasadí lehce nostalgický osmdesátkový sound, ale pak jej oživuje současnými digitálními nápady. Těžko identifikovatelné zvuky, střípky perkusí, harfy, dechové nástroje... podivné ozvěny ještě všechno rozmlží.

Někdy se do svých experimentů zanoří moc, např. State of the Art je píseň až příliš dlouhá na to, kolik obsahuje hudebních myšlenek. Většina desky ovšem funguje. A překvapuje.

Celkové hodnocení: 75 %