Tipy Jolany Voldánové

Čtu: Mám pětiletého syna Vojtu, a spousta mých aktivit, ať chci nebo ne, se točí kolem něj. Takže můžu doporučit úžasnou knížku pro děti: od Martiny Skaly Strado a Varius, neskutečně půvabná pohádka na jedno přečtení. Pak se mi líbila ještě od Petra Nikla O Rybabě a mořské duši. Je to zároveň takový mystický příběh, nádherně graficky vypravený. Vojta má Rybabu moc rád, tak se k ní často vracíme.

Poslouchám: Nejčastěji náladovky, jenomže se často vracím ke svým oblíbencům, takže o novinkách nemám moc velký přehled. Když mám moc práce a potřebuji se povzbudit, tak poslouchám nejčastěji Bruce Springsteena.

Viděla jsem: V kině jsem naposledy viděla s Vojtou film Hledá se Nemo, což je půvabný a zábavný příběh. Chystám se ještě do divadla Ungelt na Lásku a porozumění. Slyšela jsem na to zatím samou chválu, tak se moc těším.

Günter Grass: Plebejci zkoušejí povstání

Činohra pražského Národního divadla uvede dnes v Divadle Kolowrat hru nositele Nobelovy ceny za literaturu Güntera Grasse Plebejci zkoušejí povstání. Jednorázové představení je součástí Literárního salonu Divadla Kolowrat - cyklu inscenovaných čtení, v němž zaznívají v Česku dosud nezveřejněné texty.

V překladu Hanuše Karlacha a režii uměleckého šéfa činohry Michala Dočekala účinkují Jan Kačer, Jan Hančil, Vlasta Chramostová, Hana Ševčíková, David Matásek, Josef Vinklář, Ondřej Pavelka aj.

Hra je zasazena do doby východoberlínského povstání v roce 1953: Bertold Brecht právě zkouší svoji verzi Shakespearova Coriolana, delegace dělníků ho navštíví a žádá o podporu. Vstup na scénické čtení je volný.

Divadlo Kolowrat, Praha, 23. 2. 19:00