Hlasování ve třináctém ročníku ankety Týtý o nejoblíbenější tváře a pořady tuzemských televizí končí. Nejpozději do pátečních 13:13 budou moci televizní diváci prostřednictvím SMS zpráv rozhodnout, kdo dostane zakřivená zrcadla z dílny Kurta Gebauera.

Slavnostní vyhlášení vítězů odvysílá v sobotu večer první program České televize (ČT). ČTK o tom informovala Daniela Kupsová, šéfredaktorka Týdeníku Televize, který je vyhlašovatelem ankety. Letos poprvé se mohli prostřednictvím svých mobilních telefonů finálového hlasování o cenách Týtý zúčastnit i ti, kteří nejsou čtenáři Týdeníku Televize.

Čtenářská obec týdeníku rozhodla o pěti nominovaných v každé z 12 kategorií ankety. Finálové volby otevřené široké veřejnosti pak vypukly v sobotu ve 20:00, kdy se na ČT1 představily nominované osobnosti. Známé tváře televizních obrazovek se tentokrát sejdou na slavnostním večeru nikoli v Kongresovém centru, jako loni, ale v pražském hotelu Hilton. Večerem je a diváky ovšem provedou stejní moderátoři jako minulý rok, tedy Aleš Cibulka a Jiřina Jirásková. Slavnostní finálový večer Týtý dostal pod režisérskou taktovku František Polák.

Na seznamu nominovaných nechybí osobnosti, které byly v Týtý úspěšné i v minulých letech. Například na nejlepší moderátory zpravodajství jsou nominováni tradiční favorité Novy a ČT Pavel Zuna a Jolana Voldánová, ale i Marcela Augustová z ČT či Lucie Borhyová a Karel Voříšek z Novy. "V kategorii moderátorů publicistických pořadů se asi na vítězství těší Radek John, ale boj svede s kolegou Josefem Klímou, Janou Bobošíkovou a Pavlínou Dankovou, ale i 'konkurenčním' Markem Ebenem," uvedla Kupsová.

Získat titul "nejoblíbenější pořad" mohou Banánové rybičky, Jsou hvězdy, které nehasnou, Politické harašení, TeleTele a Nemocnice na kraji města. Zajímavostí je, že volné pokračování seriálu, Nemocnice na kraji města po 20 letech, je v pořadí až dvacáté první. O oblíbenosti protagonisty pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou Vladimíra Hrona svědčí, že se umístil v první pětce nejen moderátorů zábavných pořadů, ale také zpěváků.