Mladý multimiliardář Eric Packer se rozhodne přejet z luxusního východu New Yorku na „chudý“ západ přeplněnými silnicemi, protože se chce ostříhat u holiče, kam chodíval jako kluk. Obrovský majetek, který mu umožňuje ovládat řadu spolupracovníků, získal burzovními spekulacemi. Snad proto cítí, že o něj může přijít stejně, jako ho získal.
Nejde ale jen o majetek. Jeho neuróza ho nutí třeba k tomu, aby se nechával každý den lékařsky vyšetřit.

Eric se pohybuje mimo reálný život

Není náhodou, že zprávu o asymetrickém zvětšení prostaty dostane v okamžiku, když provádí riskantní operaci sázející na klesající hodnotu japonského jenu. Je symbolické, že se tak stane v okamžiku, kdy v luxusní limuzíně dospěje bez tělesného kontaktu k vyvrcholení se svou finanční ředitelkou Jane Melmanovou, svobodnou matkou, která si zašla ve volnu zaběhat.

Eric se pohybuje mimo reálný život, který však považuje za ten nejlepší „byznys“. Balíky peněz mu poskytují sebevědomí i možnost mít každou ženu, na kterou pomyslí. Jenže ony mají svůj svět, který se nakonec s tím jeho míjí. Odlidštěné zákony trhu, jenž formuje každého ke své podobě, nejsou prostředím, kde se dá svobodně a bezpečně žít.

Jako by chtěl autor říci, že vlastní potěšení finanční i sexuální není trvalým zdrojem radosti. Je to román k přemýšlení.

Celkové hodnocení 85 %