V duchu sloganu Při tučném pátku se má jíst a pít co nejvíce, aby byl člověk celý rok při síle se hned ráno na žižkovské radnici konala zabijačka, radničního pašíka. Od půl jedenácté následuje parafráze staročeské svatby.

Oficiálně zahájí masopust, který na Žižkově potrvá až do úterý, v 11 hodin salva 1. gardového pluku pruského císařství . 

Víkenový program na Žižkově

Hlavní program pro veřejnost se koná o víkendu, v sobotu od dvou je vyhrazen dětem, kterým je určeno vystoupení loutkových divadel Julie a spol a U Panáku.  Soutěžit se bude i o nejlepší masku.
Od 18. 3O se koná maškarní rej v Paláci Akropoli, kde budou hrát Rock´n´roll Band Jožky Pilaře a The Beatles Revival Spiders.

Nedělní odpoledne má patřit hodům V hospůdce U vystřelenýho voka. Od 15 se koná v Paláci Akropolis žonglérská dílna. Návštěvníci si budou moci jako už tradičně zažonglovat, ale čekají je také masky všeho druhu - každý příchozí v masce dostane dárek. Novinkou únorového masopustního žonglování bude také dětský koutek, kde si děti budou moci sami vyrobit tu nejlepší masopustní masku.

Na závěr Dusilová, Continuo a ohňostroj

Pondělní večer patří hudbě, a Paláci Akropolis vystoupí skupina Triny a Michal Prokop.
Závěr masopustu bude patřit v úterý masopustnímu průvodu s maskami, kočáry, kejklíři a bubeníky. Vládu na čtvrtí převezme Bakchus. Večer na náměstí Jiřího z Poděbrad vystoupí Divadlo Continuo  společně s Lenkou Dusilovou a její skupinou Secretion. Podobně jako tomu bylo v listopadu v Lucerna Music Baru bude Divadlo Continuo dotvářet vizuální podobu večera, který zakončí ohňostroj.

Na Praze 6 i v Karlíně

Masopust na Praze 6, s podtitulem Na českém dvorku  bude jen dvoudenní, zahájen bude v kapličce Poutní cesty.

Poprvé se masopust uskuteční v Karlíně, kde však veselí propukne až v sobotu s úderem jedenácté hodiny. Kromě programu pro děti nabídne  rovněž vystoupení folkového zpěváka Wabiho Daňka. "Je to až zvláštní, ale v mých sedmapadesáti letech se jedná o můj první Masopust, kterého se zúčastním," řekl Wabi Daněk s tím, že právě i kvůli této skutečnosti se na sobotní oslavy těší.

Od půl druhé se uskuteční v Karlíně masopustní průvod.

Matějská s Ikarem

V sobotu také začíná na holešovickém Výstavišti už 41. Matějská pouť. Podle Václava Kočky, asistenta ředitele pořádající Incheby, se návštěvníci mohou těšit na nové atrakce Ikarus a Crazy Frog. "Buřty a cukrové vaty jsou samo sebou," ujistil Kočka. Výstaviště podle něj nabídne i jiné zážitky než jen natřásání těl a točení dokola různými rychlostmi a hlavou nahoru, dolů a nahoru.

Na dodržování různých norem mají pečlivě dohlížet technici, týká se to především hlukové hladiny. "Atrakce budou muset přizpůsobit hlasitost tomu, co technici řeknou," oznámil Kočka.

Matějská pouť potrvá do 12. dubna, vstupné od úterý do pátku činí 10 korun, o víkendu 25 korun. O pondělích bude zavřeno. "Děti do 120 centimetrů mají vstup zdarma," shrnul Kočka. Očekává, že Výstaviště kvůli pouti navštíví až jeden milión návštěvníků.