Jste režisér, herec, ředitel, organizujete zájezdy i přestavbu. Jak to všechno stíháte?

Snažím se mít kolem sebe šikovné a spolehlivé lidi a nedělat moc věcí naráz. Prosincovou premiérou Kašparovy slávy vánoční jsem uzavřel řadu šesti představení, které jsem za rok dělal (tři samostatné režie, dvě ve spolupráci a jedna herecká příležitost). Teď nebudu režírovat až do konce června a jako herec zkouším až v květnu, můžu se tedy plně věnovat přípravě rekonstrukce. Navíc máme před sebou několikadenní zájezdy a to bude krása. Vozím s sebou notebook, knížky a mám k práci víc klidu než v Praze. Je to vlastně něco jako dovolená, jihočeská města jsou krásná a tak vyrážíme na podobné zájezdy moc rádi.

Máte v oblastech své stálé publikum?

Tak v to doufám. V Prachaticích, Písku, Jindřichově Hradci, Táboře a Českém Krumlově hrajeme už poněkolikáté a velmi si vážím toho, že třeba Český Krumlov nás pozval na tři představení po sobě, nebo že v Prachaticích si diváci zvykli i na naše noční představení, i když nám na začátku tvrdili, že u nich po šesté večer všechno spí, včetně psů. Takže si myslím, že tam rozhodně máme svoje publikum.

Jsme dost často na cestách. Lidi nás znají, jsou zvědaví na to, co zase přivezeme, jsou potěšení tím, že na ně myslíme a my se zase těšíme na ně. Letos to bude i s trochou nostalgie, protože v Českém Krumlově oslavíme stou reprízu představení Černí býci a vzápětí jej stáhneme z repertoáru. Po návratu do Prahy půjdou Býci na porážku.

Dialogy zamilovaných dvojic ze Shakespearových her uváděné 1. května patří rovněž k tradicím Kašparu. Jaký bude letošní Májový Shakespeare?

Staronový. Oprašujeme a předěláváme open air verzi, kterou hrajeme v létě na hradě Kašperk, pro interiérové uvedení. Důvodem je, že o Májového Shakespeara projevili velký zájem právě pořadatelé mimo Prahu, takže i s ním budeme jezdit.

V pražském Divadle v Celetné bude mít premiéru tradičně 1. května. Čerstvou novinkou je, že Májový Shakespeare (open air) se bude hrát v červnu v pražské obci Únětice v tamním sadu. V Úněticích už několik let pořádají různé kulturní akce, Kašpar tam hrál několikrát v malém hospodském sále, no a teď pronikne i pod širé únětické nebe.

V létě vás čeká 2. etapa rekonstrukce Divadla v Celetné. Jak jste na tom s financemi?

První odhad celkového rozpočtu byl 15 miliónů, posléze o něco narostl, ale neměl by přesáhnout 20 miliónů korun. Žádali jsem o pomoc Parlament ČR, ale naše žádost vypadla podvakrát v posledním kole jednání. Opětovně nám pomohl ministr kultury Pavel Dostál, který nám letos poskytl 7 miliónů, něco jsme sehnali v rámci veřejné sbírky, ale stále nám schází 3 - 4 milióny, aby práce mohly být dokončeny. Takže hrajeme v Praze každý měsíc benefiční představení, hledáme sponzory, ve foyeru divadla je umístěna kasička veřejné sbírky, prodáváme trička - to vše na konto sbírky. Problém je v tom, že pokud nedokončíme stavbu letos, propadne nám stavební povolení.