„Praha má sice spoustu jazz klubů v centru, ale většina z nich je cílená spíše na zahraniční návštěvníky, protože za vstupné dáte kolem 250 korun. My máme vstupné 120 v předprodeji a nabízíme tak fanouškům jazzu dostupnou zábavu,“ řekl Právu Jaromír Telenský z KC Vltavská jeden z důvodů, který vedl k pořádání pravidelných jazzových úterků Elektra Jazz.

Posluchači se navíc v komorním sále Elektra mohou pohodlně usadit do křesla a u malého stolku si živé koncerty vychutnat třeba i se skleničkou vína nebo šálkem kávy. Klidná až intimní atmosféra diváky láká a ze složení publika se rozhodně nezdá, že jazz je hudba jen pro několik skalních fandů především starší generace.

„Co jsme zatím mohli vypozorovat z dosavadních koncertů, tak publikum je spíše mladší a střední generace. Na koncertě jsme měli ale i osmdesátiletého návštěvníka,“ dodává Telenský s tím, že samozřejmě záleží na programu. Ten je v případě Elektra Jazzu velmi rozmanitý, od progresivního jazzu, až po zpěvné melodie a mix různých žánrů.

Tereza Rajnincová se skupinou Groove Inn

„Snažíme se vybírat zajímavé kapely, o kterých si myslíme, že naše návštěvníky budou bavit a připraví jim příjemný zážitek. Do Vltavské zveme jak osvědčená jména jako například kytaristu Davida Dorůžku, zpěvačku Janu Koubkovou, tak i mladé talenty, které by lidé měli poznat,“ přiblížil dramaturgii pravidelných jazzových koncertů Jaromír Telenský.

„Minulý týden jsme u nás měli skvělou kapelu Vertigo, jejíž vystoupení bylo hodně free, taková vysoká škola improvizace a moderního jazzu. No a tento týden přivítáme zpěvačku Terezu Rajnincovou se skupinou Groove Inn, která kombinuje pop s jazzem a její písničky jsou plné příjemných melodií,“ dodává.

Koncert Terezy Rajnincové se skupinou Groove Inn je již  v úterý, v KC Vltavská začíná ve 21 h. Další informace na stránkách www.vltavska.cz.