Cohen si přinesl urnu s bílým práškem a tvrdil, že v ní má popel diktátora Kim Čong-ila. V rozhovoru s moderátorem Ryanem Seacrestem sdělil, že Kimovým posledním přáním bylo, aby jeho popel vysypal na červený koberec a na prsa Halle Berryové. Pak ovšem posypal moderátora.

Cohena z červeného koberce odvedla ochranka, s čímž zřejmě počítal. Podobné provokace, které jeho fanoušci milují, provádí skoro na všech společenských událostech, kam je pozván.

Kolegové gag ocenili

Komik se účastnil Oscarů díky roli ve filmu Hugo a byl varován, aby tam nechodil jako "diktátor". Dokonce mu měl být údajně zakázán vstup, ale to pořadatelé později popřeli. Britský herec každopádně ignoroval všechna doporučení a provedl další ze svých skandálů. Divákům i jeho hereckým kolegům se ale Cohenovy praštěné gagy rozhodně líbí.

Pobavil hlavně herečku Tinu Feyovou a herec Jonah Hill řekl, že Oscary sice nejsou nejlepším místem pro reklamu na jeho film, ale jinak je to "legrační chlápek".

Komedie Diktátor má jít do kin v květnu. Byla prý volně inspirována románem Zabíba a král o hodném arabském vladaři, který vyšel anonymně v roce 2000, a podle CIA je možné, že ho napsal ghostwriter (bezejmenný nájemný autor) řízený přímo Saddámem Husajnem. Ve filmu hrají Megan Foxová, Anna Farisová nebo John C. Reilly.