Mladá skotská rocková čtveřice Franz Ferdinand se vynořila až v 21. století a její stejnojmenné debutové album se v roce 2004 setkalo se slušným úspěchem (3,6 miliónů prodaných kusů), podobně jako druhé You Could Have It So Much Better. V Hradci Králové prý představí i písně z chystaného řadového alba.

Na festival se vracejí osvědčení The Kooks, kteří nadchli návštěvníky v roce 2009. Přijedou také Enter Shikari, The Subways, elektronický projekt Asteroids Galaxy Tour, Dreadzone či Irie Révoltés.

Pořadatelé slibují dokonce snížení cen vstupenek i přes zvýšení daní. „Rozhodli jsme se nejen do vstupného nepromítnout vyšší sazbu DPH, ale naopak nabídnout vstupenky ještě výhodněji než loni. Je to od nás dárek návštěvníkům k 18. narozeninám Rock for People. Další příjemná překvapení čekají na fanoušky přímo na festivalu a včas je oznámíme,“ řekl Michal Thomes.

Vstupenky na Rock for People jsou k dispozici za 1400 Kč, a to výhradně prostřednictvím portálu www.ticketsforpeople.cz. Na cenu 1500 Kč poskočí vstupenky počínaje 1. březnem, na 1600 Kč pak k 1. květnu.