Tipy Cossigy

Čtu: Nemám na to čas, čtu knihu Nahráváme a upravujeme hudbu na počítači. Zajímám se o básně, jenomže se nestarám o názvy, takže nemohu žádný titul uvést. Inspirovat mě však někdy může i úryvek textu.

Poslouchám: Většinou nahrávky, které sám dělám. Ale chytil jsem se také jazzu.

Viděl jsem: V divadle mě zaujala projekce promítaná na déšť. Od té doby, co dělám v Arše, mě zajímají scénografické prvky.

Internet: Mým nejoblíbenějším programem je google. To je nejlepší vyhledávač, což mluví za všechno ohledně mého vztahu k internetu.

Lostprophets: Start Something

Britští Lostprophets si na své druhé desce našli moderní polohu současného rockového crossoveru. Narozdíl od dva roky starého debutu se naučili pracovat s atmosférou a studiovými možnostmi. Především ale byli schopni složit třináct silných skladeb, kterým nechybí hudební chytrost, tvrdost, melodičnost a například i velmi silné sborové party. Start Something je náramně vyspělé album.

Sony Music/Bonton, 59:35

Jack Kerouac: Mag a Satori v Paříži

Nakladatelství Argo připravilo novou řadu věnovanou dílu legendárního beatnika Jacka Kerouaca, kterou otevřelo společným vydáním próz Mag a Satori v Paříži. První z nich je příběhem desetiletého černocha, kterého "v životě neměl nikdo rád, jako se mám rád já" a jenž se protlouká cik cak na cestě ze zapadákova v Severní Karolíně do New Yorku a Kalifornie.

V druhé, tradičně autobiograficky až reportážně laděné knížce se Kerouac vydává do Paříže a Bretaně, aby během deseti dnů pátral po svých francouzských předcích.

Přeložili Olga Špiralová a Jan Válek, Argo, 166 stran