Modrý tygr

Filmové premiéry

FOTO: Cinemart

Film pro děti, jejich rodiče i zvířata – to je Modrý tygr. V centru jeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla.

Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby mohl na jejím místě postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. Částečně animovaný film je adaptací knížky Terezy a Juraje Horváthových a vznikl jako režijní debut Petra Oukropce a pod režijní supervizí Bohdana Slámy.

Modrý tygr, ČR 2011, 90 min., režie: Petr Oukropec, hrají: Linda Votrubová, Jakub Wunsch, Barbora Hrzánová, Jan Hartl a další.

Válečný kůň

Video

Upoutávka na film Válečný kůň (v kinech od 23.2.2012); zdroj: Falcon

Novinka režiséra Stevena Spielberga je příběhem mladého chlapce Alberta a jeho koně Joeyho, a odehrává se na samém počátku první světové války. Albertův otec prodá koně britské jízdě, s níž Joey odjíždí na frontu. Tam začíná jeho pozoruhodná pouť, na níž navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, ovlivňuje a mění životy všech. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby svého koně našel a přivedl ho zpátky domů.

Válečný kůň, USA 2011, 150 min., režie: Steven Spielberg, hrají: Emily Watsonová, David Thewlis, Peter Mullan, Niels Arestrup, Tom Hiddleston, Jeremy Irvine a další.

Tohle je válka!

Video

Upoutávka na film Tohle je válka (v kinech od 23.2.2012); zdroj: Bontonfilm

Docela jiná válka se odehrává mezi dvěma špičkovými agenty CIA, Tuckem a FDRem. Jsou kamarádi na život a na smrt, ale jen do té doby, než se zamilují do stejné dívky. Objekt jejich vášně Lauren Scottová je přitom v pracovním životě úspěšná kariéristka, ale zatím má dost katastrofální milostný život. Poté, co ji nechal přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení.

S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí na internetové seznamce. Tak se Lauren seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR...

Tohle je válka!, USA 2011, 96 min., režie: McG, hrají: Tom Hardy, Chris Pine, Reese Witherspoonová a další.