Podle vaší hudby lze vydedukovat, že jste velcí fanoušci glam rocku sedmdesátých let. Je to tak?

Nejsme glamrocková kapela. Potrpíme si na nablýskanou a pompézní, tzv. glamour image, ale necítíme se být ovlivněni Garym Glitterem nebo T-Rex. Mnohem více nás inspirují Cream, AC/DC, Aerosmith, Led Zeppelin, Fleetwod Mac a podobní. Jsme spíš klasická rock´n´rollová kapela. Naše muzika se dá označit spoustou slov, ale rock´n´roll bude asi nejvýstižnější.

Máte nějaké konkrétní vzory?

Zpěvák Justin Hawkins má rád Stevena Tylera z Aerosmith, jinak uznáváme velké kytaristy typu Briana Maye z Queen. O dalších oblíbencích už jsem mluvil, nejde ani tak o konkrétní jména muzikantů, jako spíš o kapely.

Jak byste vysvětlil vaši momentální ohromnou popularitu v Anglii?

Píšeme skvělé skladby, máme skvělé koncerty a zřejmě jsme se trefili do momentálních požadavků britských posluchačů. A nejspíš už jsou všichni znudění crossoverem a podobnými věcmi.

Chtěli byste prorazit i v Americe?

Jasně. Byli jsme na rozhlasové stanici K-Rock u známého moderátora Howarda Sterna, kterému se naše muzika moc líbí. Také se chystáme odehrát v Americe nějaké koncerty.

Proč je vlastně vaše debutové album Permission To Land tak krátké?

Podle mě je lepší, když je kratší, ale zase nadupané skvělýma písničkama, než abychom zaplácli jednou tak velký prostor vatou. Je tedy kratší, ale silné a intenzivní.

Jací jste v soukromí? Změnily vás popularita a prestižní ocenění?

Tvrdě jsme pracovali, tak si to teď užíváme. Zatím to není tak strašné, nikdo nám neříká, co máme a co nemáme dělat, kam chodit a kam nechodit a tak. Vlastně jsme pořád stejní. Ale šťastní.

V cenách NME The Darkness neuspěli

Brit Awards jsou nejprestižnější evropské hudební ceny. V závěsu za nimi stojí NME Awards, které každoročně uděluje britský hudební časopis New Musical Express.

Ceny byly rozdány 12. února v londýnském Hammersmith Pallais a The Darkness překvapivě nezískali ani jednu. Návrat k rockovým kořenům ovšem slavil úspěch. Ve dvou kategoriích (nejlepší nová skupina a nejlepší mezinárodní skupina) dominovali Američané Kings Of Leon. Loni vydali úspěšné album Youth & Young Manhood, které je inspirováno psychedelickým rockem šedesátých let..

Dvakrát byli úspěšní také britští Radiohead, kteří dominovali v kategoriích nejlepší video (za skladbu There There) a nejlepší album (Hail To The Thief). Nejlepší singl nahrálo americké duo The White Stripes (7 Nation Army), nejlepší koncertní skupinou byli zvoleni Queens Of The Stone Age a nejlepší britskou skupinou The Libertines.

Božským géniem byl při NME Awards vyhlášen Ozzy Osbourne, který oznámil, že chystá další ročník putovního festivalu Ozzfest. Nejlepší film se jmenuje Pán prstenů: Návrat krále.