Informoval o tom šéf kopřivnického vydavatelství Piper Records a také baskytarista kapely Milano Vladimír Schwarz.

„Nahrávka vychází na klasické černé vinylové desce. K této příležitosti bude odehráno několik koncertů, na kterých bude deska k dostání,“ řekl Schwarz.

Dodal, že deska vychází ve spolupráci s malým londýnským vydavatelstvím Election Records. Fanoušci, kteří nemají doma gramofon, si budou muset na nové nahrávky ještě počkat. Už od března si ale budou moci písně stáhnout z internetových stránek Election Records ve formátu MP3. „Vydání alba na CD ještě zvažujeme,“ dodal Schwarz.

Obal nové desky kopřivnické kapely Milano

Obal nové desky kopřivnické kapely Milano

FOTO: Piper Records

Kapela Milano vznikla v roce 2002 a o rok později vydala své stejnojmenné debutové album. Pak se na nějakou dobu odmlčela z důvodu pobytu některých svých členů v zahraničí. Pro hudbu kapely je charakteristická přímočarost. Milano hraje tvrdě a rychle, jeho hudba je však melodická a nese v sobě prvky typické pro kapely zlaté éry psychedelické hudby šedesátých a sedmdesátých let.

U příležitosti vydání nového „elpíčka“ kapela odehraje na počátku března koncerty v Kopřivnici, Novém Jičíně, Ostravě, Bruntále a Olomouci. Poté zamíří také na Slovensko.