Tipy Vaška Bláhy

Čtu: Nečtu vůbec nic, nemám na to čas. Mám radši filmy, knížky mě nikdy moc nebraly. Jestli jsem přečetl pět knížek za život, tak je to moc.

Poslouchám: Furt dokola tři kapely: Skunk Anansie, System Of The Down a nejnovější Kabáty.

Viděl jsem: Zaujal mě Pán prstenů, celá trilogie. Dva díly jsem koupil na videokazetách fikaně našim k Vánocům. Teď sleduji různé detaily a hrozně mě to zajímá. Kdysi jsem přečetl i knížku.

Internet: Měsíc jsem nově připojen a je to super věc. Hodně mi to pomáhá, jelikož jsem si nedávno pořídil menší nahrávací studio a v návodu k němu je spousta odkazů na internet.

Endless: Perfect Message

Severomoravští Endless získali v roce 2001 žánrovou cenu Akademie populární hudby v kategorii hard & heavy a letos jsou ve stejné kategorii mezi třemi nominovanými. Vycházejí z metalového střihu, ale dávají mu moderní rafinovanost a k tomu velmi přitažlivou atmosféričnost stmelenou s progresivitou. Proto je album Perfect Message velmi pestré. Tvrdé kytarové úseky střídá nalézání zajímavých melodických linek a k tomu se ještě kvarteto instrumentálně (a kytarista Libor Bartusek vokálně) vyřádili. Album je plné překvapivých nálad, probouzí v posluchači dychtivé očekávání.

Redblack, 46:59

Alex Koenigsmark: Chlast neboli Cesta sekčního šéfa k moři

Příběh vysokého vládního úředníka vyslaného v meziválečné republice na Podkarpatskou Rus vyšetřovat zpronevěru je nejen humoreskou, ale i mementem a svým způsobem dobrodružnou cestou do lidského nitra. Onen muž se totiž dostane do osidel neznámého prostředí a hlavně vodky, takže mu na hlavu občas zabubnuje dvacet sedm bubeníčků a podupe dvacet sedm bílých slonů. Hlavně se ale proměňuje jeho vidění světa a tím i onen svět. Autor se brání charakteristice prózy blízké k F. Kafkovi. Aktuální je ale jak Kafka tak i Koenigsmarkův Chlast.

Adonai, 128 stran