Ondřej Hejma:

Fejsbuk

Nové knihy

Muzikant, zpěvák a novinář Ondřej Hejma podává osobitý autobiografický pohled na život v této zemi v posledních čtyřiceti letech. Vzpomínky na Václava Havla, Josefa Škvoreckého i Václava Klause se mísí s pátráním v archivech StB i svědectvími z dob sametové revoluce a budování kapitalismu, aby se nakonec spojily v ryze osobní příběh vrcholící v New Yorku na podzim roku 2011. „Všechno probíhalo podle plánu, dokud jsem nevkročil do města Satanova, kterýmu se říká New York City neboli Njujáč,“ přiznává autor. Pan Václav, Velekněz a spousta dalších kamarádů zvou na cestu.

Eminent, 304 stran, 249 Kč

John Kerr:

Nebezpečná metoda

Nové knihy

Kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině sedmdesátých let minulého století, popisuje začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který zároveň poznamenal další vývoj nové disciplíny. Důvod, proč se tyto dvě mimořádné osobnosti rozešly, nachází Kerr mimo jiné v ženě, která stála mezi oběma muži. V knize ukazuje, jak hluboce vývoj analýzy ovlivnilo to, co se o sobě její zakladatelé navzájem dozvěděli, a jak se snažili z těchto informací co nejvíce vytěžit. Příběh vypráví i stejnojmenný film Davida Cronenberga s Keirou Knightleyovou.

Prostor, přeložil Manes Mendoza, 640 stran, 495 Kč

Janet Evanovichová:

Za všechny prachy

Nové knihy

Poněkud ztřeštěná Stefanie Plumová je na tom mizerně. Nemá práci, nemá peníze, nemá manžela a navíc jí právě zabavili auto. Od bratránka dostává nabídku práce v jeho firmě, která chytá osoby, které se nedostavily k soudu. Za jednoho takového výtečníka může shrábnout i deset tisíc dolarů. Připadá jí to jako skvělá možnost výdělku. Prvním případem je Joe Morelli, šaramantní bývalý policista obviněný z vraždy. Má to však háček, Morelli je kamarád z dětství, ba možná víc než kamarád… Podle knihy natočila režisérka Julie Anne Robinsonová film s Katherine Heiglovou v hlavní roli, který bude mít u nás premiéru 12. dubna.

BB art, přeložila Blažena Kukulišová, 240 stran, 229 Kč

L. J. Smith:

Upíří deníky – Před půlnocí

Nové knihy

Už podeváté se čtenář ocitne v dobře známém městečku Fell's Church, které se stává stále nebezpečnějším. Jaké budou další osudy milostného trojúhelníku hlavních hrdinů – dvou upířích bratrů Stefana a Damona a krásné Eleny? Přesto, že se jim podařilo zachránit Stefana před smrtí, problémy nekončí. Meredith odhalila nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Elena se musí smířit s tím, že při útrapách na cestě za záchranou Stefana se v jejím srdci k Damonovi zrodily mnohem silnější city, než by měly. Ani ona sama si není jistá, který z bratrů je „ten pravý“…

Fragment, přeložila Lucie Schürerová, 256 stran, 199 Kč

 

Meg Cabotová:

Jak začíná láska

Nové knihy

Melissa Fullerová je redaktorka společenské rubriky v časopise New York Journal, žije poměrně poklidným životem do té doby, než je sousedka přepadena a v kómatu převezena do nemocnice. V bytě této starší dámy zůstává doga a dvě kočky, kterých se Melissa ujme. Po čase se jí podaří vystopovat sousedčina synovce Maxe, jehož požádá o pomoc. Tento známý módní fotograf a playboy má však jiné plány, než se starat o tetina zvířata, a tak místo sebe pošle kamaráda, který mu ještě ze studií dluží službičku. Situace se komplikuje, když se do sebe Melissa s domnělým Maxem zamilují.

BB art, přeložila Tamara Vosecká, 336 stran, 249 Kč

Masaši Kišimoto:

Naruto 5 – Vyzyvatelé

Nové knihy

Během tréninku na nindži tři studenti, Naruto, Sakura a Sasuke, ovládli nové bojové techniky, potýkali se s nebezpečnými zabijáky a potáceli se na hranici života a smrti. Teď je ale čeká cosi mnohem děsivějšího: školní zkoušky. Tři aspiranti na titul nindža jsou přihlášeni, ale pokud zkoušky nesloží, nemají šanci na další postup. Ani netuší, co všechno je čeká a jak tvrdé a nelítostné chvíle prožijí. Pokud je nezabijí přísné testy schopností, tak to spolehlivě udělají jejich kolegové. A co hůř. Mohou projít pouze jako tým. A tým je tak silný, jako jeho nejslabší článek – Naruto.

Crew, přeložil Jan Horgoš, 120 stran, 299 Kč