Co v něm zazní?

Známé a neznámé Šlitrovy písně. Vedle hitů jako Babeta, Tereza a podobných známých titulů uvedeme i písně, které třeba ani nevyšly na deskách. Tehdy jsme spolu psali tolik písní, že jsme měli až inflaci hitů a zavrhli jsme ty, co se nám nezdály. Dnes, když se k nim vracím, se mi zdá , že to byla škoda, což budou mít v sobotu možnost posoudit i diváci.

Kdo bude v programu účinkovat?

Celý soubor divadla Semafor, celkem čtyři generace. Od nejstarších mne a Jitky Molavcové i mladší jako Jiří Štědroň, Václav Kopta, syn textaře Pavla Kopty, který pro Šlitra také psal, a úplně nejmladší devítiletá Kristýnka Kornová. Doprovázející trio jsme rozšířili na sextet..

Zůstane pořad v repertoáru divadla?

Určitě, hned první repríza je 28.února. Chtěli bychom, aby představení vydrželo i do podzimu, kdy se stěhujeme do nového sídla v Dejvicích do rekonstruovaného sálu Globus. Ale Šlitrovy písně jsou součástí i dalších našich her, třeba dvouaktového pořadu Život je náhoda v obnošený vestě. V něm v první části zpíváme písně Jaroslava Ježka, ve druhé Jiřího Šlitra.

Které z vašich 21 her si Šlitr cenil nejvíce?

Určitě jazzové opery Dobře placená procházka z roku 1965. Usiloval o její uvedení i v USA na Broadwayi, ale neuspěl, což ho velice mrzelo. Ale hrála se jinde v zahraničí, natočila jí televize ve Formanově režii, nedávno se k ní vrátili studenti Konzervatoře na Žižkově a příští rok ji má uvést i Národní divadlo.