Manželka zpěváka Nirvany Kurta Cobaina se od jeho dobrovolné smrti v dubnu čtyřiadevadesátého roku stará o jedno z nejslavnějších dětí na světě, jejich společnou dceru Frances Bean. Dnes jedenáctileté děvče ale trávilo poslední čtyři měsíce u Cobainovy matky Wendy O´Connorové, protože Courtney loni v říjnu přebrala, ztropila výtržnosti, u svého manažera rozbila okna a zdrogovaná putovala do nemocnice.

Soudce jí poté nařídil detoxikační léčbu, na kliniku v Malibu nastoupila v listopadu. Pacientka to prý byla snaživá, ovšem na konci loňského roku šokovala osazenstvo léčebny, když se před ním tři hodiny procházela v rouše Evině.

Po návratu do běžného života, v němž ji ještě čeká soud za výtržnosti, přičemž ji hrozí i trest vězení, a soudit se bude i ve věci péče o dítě, se rozhodla popsat svůj život do deníčku. Měl by se jmenovat Love Diaries: My Life In Words And Pictures. Prý je už takřka dokončen, ovšem není jasné, kdo ho vydá. Jsou v něm unikátní historky z jejího života, milostné dopisy Kurtu Cobainovi, rozšafné fotografie i její básně.

Album America´s Sweetheart, signalizující její návrat "do normálu", zní jako z osmdesátých let. Jako by při jeho tvorbě vzpomínala na zvuk Nirvany, který spojuje s charakteristickými poprockovými postupy osmé desetiletky.

Zatímco první část je agresivní a syrová, ve druhé se Courtney Love trochu uzavřela do sebe. Ne že by náladám přestala dominovat její nevypočitatelná povaha, jen se snažila více zamyslet, ztišit a pracovat jakoby zachumlaná do klubíčka. Předkládá pár zjemnělých nálad, čímž album vyrovnává a dává mu punc tvůrčí serióznosti a pestrosti.

Nemáme co do činění s dobrou zpěvačkou, to určitě ne. Desce vládne osobnost, která je výstřední a o životě ví tolik, co leckterý protřelý kriminálník. A že je obal tak kýčovitý, je možná vzpomínka na spolupráci s režisérem Milošem Formanem na filmu Lid versus Larry Flint. Pamatujete? Hrála tam prostitutku.

Courtney Love: America´s Sweetheart

EMI, 47:04