"Oslovili jsme přibližně 120 umělců. Přispět svým dílem jich vždy mívá zájem i víc. Počet však musíme regulovat, aby aukce byla časově únosná. Letos jsme se ustálený seznam umělců, kteří přispívají každý rok, snažili oživit také o nová jména. Právě Olga Stárková je jedním z nich," uvedla mluvčí festivalu Klára Bumbálková.

Z tradičních tvůrců pořadatelé oslovili například Libora Vojkůvku, jehož klapka s názvem Múza byla loni vydražena za nejvyšší částku 50 tisíc korun, Ivu Hüttnerovou či Kristiana Kodeta. Zpestřením bývaly také klapky zpěváka Karla Gotta, který sice loni vynechal, nyní už však prý na díle pro letošní ročník pracuje. "Stálým dodavatelem klapek bývala také herečka Helena Růžičková, která již letos bude bohužel chybět," podotkla vedoucí festivalové produkce Irena Skaunicová.

Poté, co budou všechny klapky pohromadě, je pořadatelé ještě před festivalem představí na třech výstavních místech. První výstava se uskuteční od 3. května v prostorách parlamentu, po týdnu se expozice přestěhuje do pražské České galerie a poté do zlínské Galerie Viva. Dražba se uskuteční na závěr filmového festivalu 4. června.

Doprovodná festivalová akce Minisalon Filmové klapky se letos uskuteční posedmé. Umělci tvoří svá díla bez nároku na honorář. Výtěžek putuje do zlínské Vyšší odborné školy filmové, která ho využívá na studentské projekty. Během minulých ročníků už se dražbou 473 klapek podařilo získat přes 4,2 milionu korun. Například poslední ročník vynesl 850 tisíc korun.