Soutěž rozhodně nepropadla, SuperStar sledoval skoro stejný počet jako Milionáře, na nějž se dívalo 1,95 miliónu lidí. Z toho se dá vysoudit, že fanoušky Milionáře nová soutěž zaujala - zůstali u obrazovek a sledovali ji, mnoho dalších však nepřitáhla. Konkurence přitom nebyla nijak silná.

Úbytek diváků byl patrný jen na Primě. Ta po dalším pokračování reprízovaného seriálu Dynastie Nováků, na který se dívalo 23,4 procenta, nasadila Receptář prima nápadů. Ten si vybralo 21 procent lidí, což představuje 847 tisíc párů očí, o 130 tisíc méně než měl železničářský seriál.

Na ČT běžela od osmi detektivka Vyšetřování naslepo II , kterou upřednostnilo 22,5 procenta diváků, a ti si asi nechtěli nechat ujít konec dramatu. Dvojka vysílala přímý přenos z ME v krasobruslení , jenž upoutal 10 procent lidí u televizorů.

Zveřejněná čísla sledovanosti působí, jako by lidé nevěděli, že programy se dají v televizi přepínat. Jinak řečeno - skoro všichni zůstávají věrní té své televizi a jen zcela výjimečné programy - jako byla třeba Nemocnice na Kraji města po dvaceti letech nebo je Občanské judo - je od ní odpoutají. Česko hledá SuperStar se zatím takovým fenoménem nestalo, ale to se může změnit. První díl, byť měl umetenou cestičku, rozhodně nepropadl.

Nejsledovanější domácí televize doufá, že atraktivnost soutěže, která byla v zahraničí mimořádně populární, bude v dalších dílech ještě stoupat. Několik úvodních dílů totiž publikum sleduje sestřih záznamu z konkurzů, které se konaly v Ostravě, Brně a Praze, a teprve později přijdou na řadu živé soutěže. "S přibývajícími týdny přesuneme soutěž do atraktivnějšího času," uvedl náměstek pro program Pavel Zuna.