V Čechách jste se objevili už v červnu při společném vystoupení s Judas Priest. Jak na pražský koncert vzpomínáte?

Pamatuji si, že jsme se dobře bavili a že jsem se rozhodl zapracovat na své češtině.

Jako hodnotíte turné s Judas Priest?

Pořád probíhá, tak se mě zeptejte za tři týdny. Ale vážně. Pro Whitesnake byl tento rok plodný, kreativní, a úspěšný. A díky bohu to pokračuje.

Jaký vy osobně máte vztah k nové vlně britského heavy metalu, kterou Judas Priest reprezentují?

Lidé na celém světě baví rocková hudba. Čím tvrdší, tím lepší. Hard rock je pro mnoho lidí skvělý, emocionální a psychický únik. A přiznejme si, že mnoho lidí ten únik čím dál víc potřebuje.

Je pro vás i inspirací?

Jistě, proto jsem hudebník. Mám rád hudbu jako kreativní formu vyjádření. Když je komerčně úspěšná, je to jen bonus. Jsme šťastná kapela. Děláme to, co chceme, a daří se nám. Ale důležité je, že si můžu psát písničky o lásce, souložení a házení hlavou.

Whitesnake jste založil už na konci sedmdesátých let. Jaké jste k tomu měl skutečné důvody?

Prostě proto, že miluji hudbu a líbí se mi být zpěvák, umělec, spisovatel. Baví mě vyprávět příběhy publiku, bavit se s ním. Je to úžasné potěšení a jsem za to velmi vděčný.

Whitesnake měli během dalších let několik přestávek. Vypadalo to někdy, že se kapela už nikdy nevrátí?

Jistě, ale osud mě vždy vrátil do hry. Bylo zřejmé, že jsem ještě nedokončil svůj úkol. Nikdy jsem například sám nenavrhl turné. Vždy přišlo jedno pozvání a pak se jakoby kouzlem vynořily festivaly a další vystoupení.

V sestavě Whitesnake se objevilo mnoho hudebníků. Na koho z nich nejraději vzpomínáte?

Jsem velmi spokojený s kluky, s nimiž hraju teď. Můžou zůstat tak dlouho, jak budou chtít. Ale že bych někoho postrádal? Jedině rodinu. Domov. Ale už brzy budu zpět doma. Nevyložte si to špatně: užíval jsem si spolupráci s mnoha muzikanty a chovám je v úctě. Jsem ale spokojený se současnou sestavou.

Myslíte si, že hard rock Whitesnake je pro dnešní mladé kapely v něčem inspirující?

Lidé si musí sami najít, co je naplňuje. Vím, že to dnes mají mladí rockeři dost těžké. Do zbraně, kluci!

Co soudíte o současné mladé hudební scéně?

Vítám ji s otevřenou náručí. Čím víc kapel, tím líp. A radím: soustřeďte se na písně. Dobrá písnička může přetrvat navěky.