Po krátkém vystoupení spíše podprůměrné kapely Deathstars nastoupili na pódium okolo deváté hodiny Rammstein. A nástup to byl skutečně výjimečný. Ve stylu boxerských šampiónů se s pomocí bodyguardů prorvali přes celý dav až na samotné pódium. Skladba Sonne byla pak prvním ze 20 hitů, kterými publikum poctili.

Rammstein v Praze

Till Lindemann v Praze

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Otázkou večera bylo to, zda Rammstein zahrají svůj zbrusu nový song Mein Land, který vydali 11.11. 2011. Na předchozích koncertech ho samozřejmě ještě nehráli, ale vzhledem k tomu, že Praha byla prvním místem, kde po vydání skladby koncertovali, očekávání byla veliká. Němečtí hoši však svůj setlist nezměnili a novinka Mein Land tak ve vyprodané O2 Aréně nezazněla.

Rammstein v Praze

Rammstein v Praze předvedli obrovskou show.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Jako už tradičně, největší úspěch slavila skladba Du Hast, kterou s frontmanem Tillem Lindemannem zpívali snad úplně všichni. Češi, Němci (kterých bylo na koncertě několik tisíc) i početné skupiny Rusů a Poláků.

Důvod velkého množství Němců na koncertě je přitom kuriózní. Praha je teprve čtvrtou zastávkou Rammstein na jejich novém turné a Němci doposud neměli šanci novou show na svém území vidět. Všechny nadcházející koncerty jsou už v Německu navíc vyprodané.

Rammstein

Rammstein při svém pražském vystoupení

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Jak už to tak u Rammstein bývá, show byla kvalitativně o dlouhé míle před simulovaným zpěvem Tilla Lindemanna. Skladbu Sehnsucht provázely už tradičně zelené ohně, při skladbě Feuer Frei si členové kapely nasadili speciální masky, ze kterých plivali oheň a při skladbě Engel si Lindemann nasadil andělská křídla, ze kterých sršely plameny.

Rammstein

Rammstein vyprodali O2 Arénu.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Vystoupení Rammstein jde jako vždy shrnout jedním slovem - kontroverzní. Simulovaná homosexuální soulož při skladbě Bück Dich a následná ejakulace litrů tekutiny z umělého pyje mezi publikum byla pouhým začátkem. Při skladbě Mann gegen Mann Lindemann procítěně na celou halu křičel "Schwuler" (hanlivé označení pro homosexuála) a následně se při skladbě Pussy objevil na pódiu gigantický umělý penis, který chrlil do publika "pěnové sperma". A právě touto show Rammstein své koncerty bez potíží vyprodávají.