V zahraničí se stále prodávají milióny CD a bude tomu tak ještě pár let. Kdyby firmy prodej CD zrušily, zkrachovaly by.

„Je to super kachna,“ potvrdilo Novinkám české zastoupení největšího hudebního vydavatelství na světě Universal Music. I kdyby některá firma s CD skončila, ty ostatní toho využijí a budou pokračovat.

Např. v USA se v roce 2010 prodalo 326 miliónů kusů a třinácti interpretům se podařilo prodat v Americe více než jeden milión kusů jednoho alba - patří k nim například Eminem, Taylor Swiftová a Lady Gaga. V porovnání s osmdesátými léty, kdy se prodeje mainstreamových zpěváků počítaly až v desítkách miliónů, je to málo, ale pořád jde o obrovské peníze.

Prodej CD v ČR je sice tristní a místní žebříčky jsou spíše k smíchu, ale CD se pořád  prodávají a firmám vynášejí dost peněz. O hudebním trhu u nás rozhodují především starší lidé. Mladé kapely skutečně prodají pár kusů, jenže intepreti, kteří zajímají převážně starou generaci, mají žně. Že by si padesátníci a šedesátníci stahovali z internetu Rolling Stones, Cohena, Beatles nebo Pink Floyd? To těžko, kupují si fyzické nosiče a ty pořád tvoří většinu zisků hudebních vydavatelství.