Tipy Alice Konečné

Čtu: Knihu Zelená míle od Stephena Kinga. Líbí se mi jeho styl psaní, chci si od něho přečíst víc knih.

Poslouchám: V podstatě úplně všechno, ale hlavně to, co právě frčí. Nechávám se inspirovat Madonnou, Christinou Aguilerou, Beyoncé, Pink a nově i Deltou Goodrem.

Viděla jsem: Naposledy se mi velmi líbil Chyť mě, když to dokážeš v angličtině na DVD s Leonardem DiCapriem.

Internet: Nejsem moc technický typ, ovládám jen základy. Občas brouzdám a hlavně si kontroluji své stránky www.alicekonecna.cz

Cruja Šalevová: Milostný život

Vztah vdané studentky Jaary s o čtyřicet let starším mužem Arjem je založen na její sexuální závislosti. Musí se zřeknout samostatnosti a na čas i svobody. Postupem děje se ukazuje, že nelítostný a záhadný muž, otcův přítel, skrývá tajemství týkající se celé rodiny. Román patří k populárním dílům současné izraelské literatury. Jeho autorka se narodila v roce 1959 v kibucu Kinneret nedaleko Tel Avivu. Otec Mordechaj Šalev je významný literární kritik a bratr Meir Šalev je přední prozaik. Čtenář se může těšit na její další román Muž a žena, který si razí cestu světem.

Eroika, přeložily Lenka Bukovská a Mariána Švecová, 280 stran, 299 K

Pavel Novák: Zpívejte si s kytarou

Pavel Novák, který bojuje s těžkou nemocí vydal zpěvník Zpívejte si s kytarou. Ten obsahuje i Novákovy největší hity jako je Pihovatá dívka, Malinká, Vyznání či Déšť. "Sehnal jsem přibližně osmdesát písniček. Je to takový výběr, přičemž zhruba osmdesát procent písniček je mých, zbývající pak ty, které jsem převzal. Vybrány byly ty, které umožňoval převzít nový autorský zákon. Ve zpěvníku jsou texty, noty a také akordy. " Zpěvník doplňuje návodné CD. "S myšlenkou na jeho vydání přišel jeden můj kamarád. Líbila se mi a tak jsem se spolu se zvukařem pokusil o experiment, protože vím, že ne každý hraje z not. Vzal jsem kytaru a nadrnkal s ní vždy jednu sloku písně a její refrén. Není to žádné umění, jen návod, jak písničky zní. Jednak to lidem usnadní učení a zároveň si mohou říci, to se mi libí, to budu hrát, nebo třeba to je těžký, to vynechám," svěřil se zpěvák.

Cédéčko nahrál s kytarou nejen sám, ale i bez příkras a střihů. "Mohl jsme požádat kohokoliv z kytaristů, aby kytaru zahrál. Neudělal jsem to záměrně. Chtěl jsem, abych měl vyrovnanou šanci s těmi ostatními, kteří si budou chtít podle zpěvníku zahrát," dodal Novák. Nabízen je na webu pavelnovak.cz