Poprvé jste Prahu jako kapela navštívili v listopadu 1989. Bylo to pár dnů před sametovou revolucí, která svrhla komunistický režim. Pamatujete si na tu návštěvu?

Jistě, protože to bylo opravdu výjimečné. Myslím, že jsme tehdy byli po dlouhé době první kapela ze západu, která u vás hrála. Vláda v Československu už to měla nahnuté, i na koncertě bylo cítit vzrušení. Bylo zajímavé, že jsme u vás měli hodně fanoušků, kteří si ovšem nemohli pořídit naše nahrávky. Byla to opravdu hezká doba. Myslím, že bylo skvělé u vás hrát v tak významném období. Jsem rád, že se to stalo.

Když jste na koncertě v nějaké zemi, zajímá vás, jak tam lidé žijí?

Je to nejlepší součást turné. Je úžasné mít možnost mluvit s lidmi po celém světě. Koncerty jsou jediná možnost setkat se s fanoušky přímo, nezprostředkovaně.

Nejsou si dnes mnohé země kvůli globalizaci podobné?

To je pravda. Od té doby jsme už v České republice hráli, ale už to není tak výjimečné. Dnes už tam může hrát kdokoli.

Napsali jste písničku o reálném zážitku v cizí zemi?

Ne tak docela. Naše písně jsou sice inspirované tím, co prožíváme, ale ničím přímo. Spíš souvisí s našimi pocity, které jsou ovlivněny okolním děním. Takže konkrétní zážitky se odrážejí v písních jen mlhavě. Když jsme třeba nahrávali album po skvělém turné, kde jsme potkávali úžasné a pozitivní lidi, odrazilo se to v jeho výsledné atmosféře.

Naposledy jste v Praze vystupovali v roce 1997. Proč jste u nás tak dlouho nehráli?

Před aktuálním turné jsme měli čtyři roky pauzu. Kolega Andy Bell pracoval sólově a já se věnoval studiové práci. Nějak se to vyvrbilo. Nebojte, nevyhýbali jsme se vám cíleně.

Vaše stávající turné se blíží k závěru. Jaké bylo?

Skvělé. Užívali jsme si ho víc než dřív, protože nyní už to dokážeme víc docenit.

Před vznikem Erasure jste opustil skupiny Depeche Mode a Yazoo. Nelitoval jste toho nikdy?

Nikdy. S Andym jsme spolu přes dvacet pět let, jsme dobří přátelé a s kapelou se nám daří. Nemám žádné výčitky.

Jak se podle vás během doby existence Erasure proměnil elektronický pop, který vaše skupina produkuje?

Zcela zásadně. Nejdůležitější změna je, že elektronické vybavení je pro lidi dostupné. Je levné, takže elektronickou hudbu dnes může dělat mnohem víc lidí. V tom smyslu se udála opravdová revoluce.

Jak bude vypadat váš pražský koncert?

Většina písní bude ze starších alb, takže každý by měl znát aspoň jednu písničku.