Zachar Prilepin:

Botky plné horké vodky

Pomocný dělník, stěhovák, omonovec, pracovník bezpečnostní agentury, čečenský veterán – to všechno má za sebou jinak vysokoškolsky vzdělaný Zachar Prilepin. Kniha přináší jedenáct až brutálních příběhů o přátelství, zradě, lásce i věrnosti. Jsou to historky kruté a tragické, jako jsou nejen ruské dějiny. Příběhy působí někdy zároveň komicky. Což je ostatně pro svébytnou Prilepinovu poetiku příznačné. Pro českého čtenáře je to opět po čase zpráva o životě v postsovětském Rusku.

Argo, přeložil Libor Dvořák, 192 stran, 259 Kč

Nerea Riescová:

Střelec ze slonoviny

Úspěšný historický román, jehož děj je zasazen do Španělska 18. století, líčí, jak tři vítězné šachové partie mají definitivně naplnit dohodu o kapitulaci Sevilly, znovu dobyté na muslimech. Když se podnikavá Julia de Haro, dědička největší místní tiskárny, provdá za Leóna de Montenegro, netuší, že v jejím domě je ukryt dodatek k dohodě a její manžel, nalezenec vychovaný Maltézskými rytíři a nějaký čas zajatý muslimy, je právě oním šachovým mistrem, jehož hra rozhodne dávnou sázku mezi Alfonsem Moudrým a tehdejším muslimským vládcem Sevilly.

Argo, přeložila Jana Novotná, 328 stran, 398 Kč

Sharon Kay Penmanová:

Ďáblovo plémě

Rovněž historický román o posledních dnech bouřlivého manželství anglického krále Jindřicha II. Plantageneta a Eleonory Akvitánské, původně manželky francouzského krále Ludvíka VII., nejbohatší a prý nejkrásnější dědičky 12. století, vlastnící mj. Akvitánii a Poitou na jihu Francie. Osudným se mu stal spor s arcibiskupem Thomasem Becketem. V podání americké autorky nadčasový příběh boje o moc vyžadující ctižádost, lásku a přinášející rovněž zradu.

BB art, přeložila Petra Andělová, 408 stran, 299 Kč

Lee Child:

Za cenu života

V pustině Nebrasky se vznáší smrtelné nebezpečí… a Childův hrdina Jack Reacher ho strhne přímo na sebe. V příběhu připomínajícím kouzlo kovbojky se jeho hrdina dostane do konfliktu s Duncanovými, místním klanem terorizujícím celé okolí. Na místě ho však zdrží nevyřešený případ osmileté dívky, která už před několika desetiletími beze stopy zmizela. Duncanovi samozřejmě chtějí, aby Reacher odešel – nebo zemřel. A nesnaží se skrýt pouze dávné tajemství. Očekávají také tajnou dodávku, která má zpoždění – a oni mají zákazníky, které není radno dráždit.

BB art, přeložila Iva Harrisová, 344 stran, 299 Kč

Jean-Jaques Sempé a René Goscinny

Malý Mikuláš

Malý Mikuláš se jmenuje první z pěti knih připomínajících nesmrtelné příběhy dětského hrdiny, který se už v 60. letech stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby baví čtenáře po celém světě. Příhody Mikuláše a jeho kamarádů: tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína, Viktorína či Fridolína, jsou vlastně obyčejné postřehy všedních klukovských dnů, v kterých se však zrcadlí celý svět se svými výhrami, prohrami., bolestmi i nadějemi.

BB art, přeložila Tamara Sýkorová-Řezáčová, 120 stran, 199 Kč

Kurt Busiek a George Pérez:

Avengers: Do boje!

Tvůrci Kurt Busiek a George Pérez zahajují novou éru nejmocnějších hrdinů světa. Jejich Avengers - Mstitelé od svého zrození v 60. letech vždycky bojovali ve jménu obyčejných lidí proti silám zla. Na volání povinnosti reagují tihle legendární zastánci dobra rychle a bez váhání, povstávají a bojují, dokud nezvítězí spravedlnost. Co se však stane, když na celý tým zaútočí jeho dávní úhlavní nepřátelé?

BB art, přeložila Jaroslava Kočová, 408 stran, 890 Kč